سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ماشین های بی سیم (وایرلس) به بازار می آیند

ماشین های بی سیم (وایرلس) به بازار می آیند

ماشین های بی سیم (وایرلس) به بازار می آیند. با اتصال سیستم‌های موبایل مخابرات، به‌زودی همه خودروهای جدید در اروپا باید بتوانند در صورت تشخیص تصادف از طریق سنسورهایشان حوادث مربوطه را به مراکز اورژانس اطلاع دهند.

سالانه در تصادفات جاده‌ای جهان 24/1 میلیون نفر کشته و 50 میلیون نفر مجروح می‌شوند. همچنین رانندگان و مسافران سالانه حدود 90 میلیارد ساعت در ترافیک وقت تلف می‌کنند. این پایان دردسرهای خودرو نیست، چه آنکه در شهرهای مملو از خودرو، یک سوم بنزین مصرفی نیز برای یافتن جای پارک به هدر می‌رود.

 

با همه اینها اما یک تکنولوژی نوظهور، رانندگی را ایمن‌تر و پاک‌تر خواهد کرد و همچنین احتمال سرقت خودرو را کاهش خواهد داد. تکنولوژی جدید قرار است در «خودروهای مرتبط» ظهور پیدا کرده و خود را نشان بدهد، خودروهایی که البته ممکن است درنهایت به خودروهایی بدون راننده تکامل پیدا کنند.

 

اما «خودروهای مرتبط» به چه خودروهایی گفته می‌شود؟ پاسخ این است که این خودروها می‌توانند به صورت وایرلس (بی‌سیم) با یکدیگر و همچنین با سیستم‌های مدیریت ترافیک ارتباط برقرار کنند. از سوی دیگر، «خودروهای مرتبط» امکان این را خواهند داشت که از برخورد با عابران پیاده و دیگر خودروها اجتناب کرده و خود، جای پارک شان را بیابند.

 

در حال حاضر بخشی از این تحول در جریان است، اما هنوز برای کامل شدن آن، به زمان بیشتری نیاز داریم. بسیاری از خودروهای جدید هم‌اکنون مجهز به تجهیزاتی هستند که به آنها امکان می‌دهد فاصله با دیگر خودروها را حفظ و به طور خودکار در محدوده سرعت بزرگراه بمانند و جای پارک را نیز تشخیص دهند و در آن پارک کنند.

 

این در حالی است که خودروهای موردنظر، در آینده به سیستم‌های موبایل مخابرات هم متصل خواهند شد. به عبارت بهتر، با اتصال سیستم‌های موبایل مخابرات، به‌زودی همه خودروهای جدید در اروپا باید بتوانند در صورت تشخیص تصادف از طریق سنسورهایشان حوادث مربوطه را به مراکز اورژانس اطلاع دهند. هم اکنون کشور آسیایی سنگاپور در این زمینه پیشتاز بوده و برای روان کردن ترافیک در ساعات شلوغ از ابزار گوناگون استفاده می‌کند.

 

در اروپا هم بریتانیا در ایجاد «اتوبان‌های هوشمند» پیشگام است؛ در این اتوبان‌ها به منظور تسهیل تردد، محدودیت سرعت به طور مداوم تغییر می‌کند. این نوآوری‌ها سیستم کارآمدتری را ایجاد می‌کنند که از طریق آن به رانندگان خودروها درباره خطرات هشدار داده می‌شود و آنها را از مسیرهای شلوغ مطلع می‌کند. بنابراین حرکت با سرعت مطلوب جریان دارد و با کاهش ریسک تصادف، خودروها می‌توانند پشت‌سر هم و نزدیک به یکدیگر حرکت کنند.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش نوشیدنی بسیار خوشمزه به نام هات چاکلت با نعنا و دارچین روش درست کردن ماهی شیر سرخ طرز تهیه چای سرد (آیس تی) در منزل آموزش درست کردن میلک شیک قهوه چگونه یک پیتزای متفاوت بپزیم؟ ایده های نو یک سرآشپز برای پخت غذا + تصاویر فواید مواد غذایی حاوی پروبیوتیک آموزش درست کردن کباب ران مرغ بدون استخوان طرز تهیه کوفته سنتی مقوی مخصوص روزه داران آموزش 3 مدل غذای رژیمی با کلم بروکلی آموزش درست کردن خورش طلا کوله گیلانی روش درست کردن شربت ریواس