الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

قبر دسته جمعی 9 زن جوان کشف شد + عکس داخل قبر

مجموعه : اخبار گوناگون
قبر دسته جمعی 9 زن جوان کشف شد + عکس داخل قبر

قبر دسته جمعی 9 زن جوان کشف شد. این قبر که در شهر کلور خلخال وقع شده است به تازگی کشف شده و طبق تحقیقات مشخص شد در این گور جسد 9 زن جوان مدفون شده است.

 

بقای استخوان پوسیده پیکر 9 زن که به صورت دسته‌جمعی در یک دالان گور مانند اتاقکی پوسیده شده‌اند در شهر کلور شهرستان خلخال کشف شد. به گزارش سایت سماتک گور خانوادگی در شهر کلور در حالی صبح امروز کشف شد که شهرداری این شهر مشغول اجرای طرح عمرانی بام شهر کلور بود.

 

پس از رویت اولیه گور توسط کارگران شهرداری به سرعت با حضور نیروهای انتظامی و میراث فرهنگی شهرستان بررسی‌های آغاز شد.

 

ساعاتی بعد با حضور کارشناس میراث فرهنگی استان سقف گور باز شده و داخل این گور دسته‌جمعی بررسی شد که نتایج بررسی در دست مطالعه از سوی کارشناسان میراث فرهنگی استان است.

 

کارشناسان میراث فرهنگی استان در تشخیص اولیه این اجساد را متعلق به 9 زن عنوان کردند که ادامه تحقیقات از سوی کارشناسان خبره میراث فرهنگی استان اردبیل ادامه دارد.

 

این گور دسته‌جمعی که جسد 9 زن به ترتیب در کنار هم پوسیده و در یک دالان و اتاقک به طول 10 متر در کنار هم دفن شده‌اند بدون هیچ خاک‌سپاری بوده و اجساد با فاصله کمتر از نیم متر در کنار هم پوسیده و دارای استخوان‌های متلاشی‌شده هستند.

 

شاهدان محلی نیز ضمن اشاره به اینکه این گور به صورت دسته‌جمعی و همگی زن بودند از قدمت چندین صدساله این اجساد حرف می‌زنند.

 

شهر کلور در بخش شاهرود شهرستان خلخال جای گرفته که دارای روستاهای با قدمت بیش از 3 تا 4 هزار سال بوده که روستای باستانی گیلوان شاهرود نمونه‌ای از روستاهای تاریخی استان اردبیل است.

 

منبع : فارس

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری