الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

زوجی که 73 روز در زیر آب زندگی کردند + تصاویر

مجموعه : اخبار گوناگون
زوجی که 73 روز در زیر آب زندگی کردند + تصاویر

یک زن و شوهر محقق مدت 73 روز از عمر خود را در زیر آب سپری کردند به طوری که در طی این مدت حتی یک دقیقه هم رنگ خورشید و آسمان را ندیدند. حدود ۴۰ نفر داوطلب نیز در کمک‌رسانی به انجام این آزمایش تحقیقاتی شرکت داشتند.

 

دو استاد زیست‌شناسی کالجی در آمریکا نام خود را به عنوان انسان‌هایی با بیشترین مدت اقامت در زیر آب به ثبت رساندند. این دو ۷۳ روز را در یک محفظه ۲۸ متر مربعی در عمق ۱۰ متری آب سپری کردند. به گزارش پایگاه سماتک به نقل از عصر خبر، دو استاد رشته زیست‌شناسی در آمریکا موفق به ثبت رکوردی تازه در جهان شدند. بروس کانترل و جسیکا فین مدت ۷۳ روز و دو ساعت و ۳۴ دقیقه را در محفظه‌ای در عمق ۱۰ متری در زیر آب سپری کردند. این دو محقق روز ۳ اکتبر وارد این محفظه آهنی شده و سپس به زیر آب‌های جزیره “کی لارگو” در ایالت فلوریدا فرستاده شدند. این محفظه ۲۸ مترمربعی مجهز به یک آشپزخانه کوچک، دو اتاق خواب و یک دستگاه تلویزیون بود.

زوجی که 73 روز در زیر آب زندگی کردند + تصاویر

این دو محقق آمریکایی از طریق یک روزنه که در بدنه این محفظه آهنی تعبیه شده، قادر به مشاهده دنیای زیر آب بودند. آنها همچنین از طریق تلفن و اینترنت با خبرنگاران، دانش‌آموزان و دوستان‌شان در تماس بودند و با برگزاری کلاس‌‌های درس مجازی به طور هفتگی دانش‌جویان‌شان را در جریان یافته‌ها و موضوعات مرتبط با موضوع تدریس می‌گذاشتند. بروس کانترل و جسیکا فین هدف خود را از انجام این آزمایش، تشویق دانش‌‌آموزان و دانش‌جویان به زیست‌شناسی دریاها خوانده بودند.

 

مهمان ویژه از فضا در زیر آب
این محفظه به طور شبانه‌روزی تحت نظارت متخصصان بود. بر اساس گزارش‌ها این آزمایش تحقیقاتی که تدارک آن ۱۴ ماه طول کشیده بود، کاملا به خوبی پیش رفته و در این مدت تنها در چند مورد نیاز به انجام کمک‌رسانی بوده ‌است، از جمله فرستادن یک پزشک به زیر آب برای معاینه عفونتی که بروس کانترل به آن مبتلا شده بود.

 

در یک مورد دیگر نیز یک قطعه از رایانه این دانشمند ۶۳ ساله به دلیل عدم تحمل فشار موجود در زیر آب دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیر پیدا کرد. این دو محقق همچنین میزبان یک مهمان ویژه نیز در محفظه‌شان بودند: باز آلدرین، فضانورد ۸۴ ساله و دومین انسانی که طی مأموریت آپولو ۱۱ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ بر کره ماه قدم نهاد.

 

بروس کانترل و جسیکا فین پس از پایان مأموریت خود هر چند از دیدن دوباره نور خورشید ابراز خرسندی کردند، اما با این حال از آمادگی برای انجام دوباره این ماجراجویی خبر دادند. سخنگوی کالج روان استیت نیز گفته است: «ما از اینکه این دو استادمان را بار دیگر در کنار خود داریم، خوشحالیم.»

 

 

منبع: عصر خبر

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری