سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آغاز تولید بنزین با استانداد یورو 5 در کشور

مجموعه : اخبار گوناگون
آغاز تولید بنزین با استانداد یورو 5 در کشور

آغاز تولید بنزین با استانداد یورو 5 در کشور وزیر نفت با بیان اینکه بنزین و گازوئیل تولیدی در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس با استاندارد یورو 5 تولید می‌شود، اضافه کرد: بخش اصلی بنزین تولیدی در این پالایشگاه برای صادرات خواهد بود اما از آن برای مصرف داخلی نیز استفاده می‌شود.

 بیژن زنگنه در حاشیه نشست با مدیران پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس که با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس پس از طرح‌های توسعه پارس جنوبی از مهمترین پروژه‌های نفتی کشور است، عنوان کرد: این طرح مهمترین پروژه پالایشگاهی کشور محسوب می‌شود که با بهره‌برداری از آن مشکل کیفیت و کمیت بنزین و گازوئیل تولیدی در کشور رفع می‌شود.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات مالی و مدیریتی این پروژه اقدامات خوبی انجام شده و براساس برنامه‌ریزی‌ها امیدواریم واحد ردیف اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت تولید 120 هزار بشکه معیانات گازی در نیمه اول سال 94 به بهره‌برداری برسد.

وزیر نفت افزود: مجموع ظرفیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس 360 هزار بشکه است که با تکمیل تمامی واحدها به این ظرفیت خواهیم رسید.

زنگنه با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح در واحدها و بخش‌های مختلف، متفاوت است، اظهار داشت: مجموع پیشرفت فیزیکی طرح پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس 75 درصد است اما مقدار باقی مانده از طرح تا تکمیل نهایی زمان زیادی می‌گیرد و باید آزمایش‌های واحدهایی که قرار است بهره‌برداری شوند، انجام شود.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی واحد ردیف اول این طرح در نیمه اول سال 94 روند تکمیل سایر واحدهای آن بهتر خواهد شد.

وزیر نفت با بیان اینکه بنزین و گازوئیل تولیدی در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس با استاندارد یورو 5 تولید می‌شود، اضافه کرد: بخش اصلی بنزین تولیدی در این پالایشگاه برای صادرات خواهد بود اما از آن برای مصرف داخلی نیز استفاده می‌شود.

زنگنه در مورد مهمترین طرح‌های وزارت نفت، گفت: در خلیج فارس یک طرح یک میلیارد دلاری برای تولید بنزین با کیفیت خوب داریم و همچنین 17 طرح پالایشگاهی و طرح‌های پارس جنوبی از جمله دیگر طرح‌های مهم وزارت نفت است.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

اصول استفاده از ادویه های مختلف در غذاهای ایرانی بهترین خواص طبیعی عسل گندم و خواص خدادادی و بی نظیر آن در بدن طرز تهیه بستنی میوه ای رژیمی در خانه طرز تهیه اسپرینگ رول حلوا طرز تهیه کیک گلابی میان وعده خوشمزه و انرژی زا آموزش درست کردن کباب ران مرغ بدون استخوان طرز تهیه پیتزای بدون خمیر در خانه آموزش درست کردن پودینگ شکلاتی خامه ای خواص چای کامبوجا نوشیدنی گازدار چینی ها آموزش درست کردن کیک گرم شکلاتی طرز تهیه رولت خامه ای خانگی بدون فر