سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

پسر و دخترای عریان در کنار جاده برای جلب توجه

مجموعه : اخبار گوناگون
پسر و دخترای عریان در کنار جاده برای جلب توجه

پسر و دخترای عریان در کنار جاده برای جلب توجه,دو طراح خوش ذوق آمریکایی دکلهای برقی که قرار است جریان الکتریسیته را در ایسلند منتقل کنند به شکل انسانهای غول پیکری فولادی طراحی کردند. این انسانهای غول پیکر که ارتفاع آنها به 30 متر می‌رسد می‌توانند نور را به خانه های ایسلند برسانند.

 

دو معمار آمریکایی به نامهای “جین چوی” و توماس شاین” در استودیوی خود در ماساچوست آمریکا تصمیم گرفتند در رقابتی که شرکت انتقال برق ایسلند برای طراحی سیستم برق رسانی سراسری این کشور برگزار کرده بود شرکت کنند و از هنر برای طراحی دکلهای برق فشار قوی بهره گیرند.

پسر و دخترای عریان در کنار جاده برای جلب توجه

یکی از شرایط شرکت در این رقابت برای طراحی دکلهای شبکه جدید برق 220 کیلوولت، این بود که دکلها با طراحیهای فعلی متفاوت باشند. نتیجه این شرط، طراحی 12 غول دیدنی فولادی است که بر روی سرزمین ایسلند راه می‌روند.

 

این پروژه که Land of Giants (سرزمین غولها) نام دارد می‌تواند تصوری را که مردم از دکلهای زشت و عظیم برق فشار قوی دارند از بین ببرد و منظره ای دیدنی را برای کسانی که در جاده ها در حرکتند ایجاد کند. این دکلهای انسان نمای 30 متری، کابلهای برق را بر روی بازوهای خود حمل می‌کنند.

پسر و دخترای عریان در کنار جاده برای جلب توجه

حالت این غولها در موقعیتهای مختلف متفاوت است به طوریکه به نظر می‌رسد در حال حرکتند و یا خم و راست می‌شوند. براساس گزارش تلگراف، هزینه ساخت این دکلها تفاوت چندانی با هزینه ساخت دکلهای معمولی ندارد و تنها طراحی زیبای آنها به شبکه برق رسانی ایسلند جلوه داده است.

 

هرچند شرکت برق رسانی ایسلند هنوز در حال بررسی بودجه این طرحها است دکلهای برق به شکل انسان برنده جایزه معماری ساخته نشده” (Unbuilt Architecture Award ) انجمن معماری بوستن شده اند. این جایزه همه ساله به بهترین طراحیهای معماری که هنوز ساخته نشده اند اعطا می‌شود.

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن کسرول سبزیجات رژیمی آموزش درست کردن سیب زمینی تنوری در فر طرز تهیه تخم مرغ شکم پر مخصوص تزیین میز غذا روش های طبخ و پختن سنتی ماهی در ایران طرز تهیه ته چین گوشت مجلسی و خوشمزه آموزش درست کردن سالاد اندونزی مجلسی آموزش ساده درست کردن رولت گوشت ترفندهای رستورانی برای خوشمزه و نرم تر شدن جوجه کباب محتویات نوشابه که برای سلامتی مضر است آموزش دسرهای تک نفره برای افطار ماه رمضان آموزش غذای سوپ نخود و مرغ طرز تهیه لواشک خوشمزه هندوانه