سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

سوء استفاده بوکوحرام از کودکان، زنان و دختران باکره + تصاویر

مجموعه : اخبار گوناگون
سوء استفاده بوکوحرام از کودکان، زنان و دختران باکره + تصاویر

سوء استفاده های متعدد بوکوحرام از کودکان و زنان باعث نفرت مردم از این عناصر شده است. گزارش‌ها مبنی بر استفاده بوکوحرام از چند کودک و دختر باکره کم سن و سال که گفته می‌شود بمب‌گذار انتحاری هستند دال بر این است که آن‌ها از میان انبوه قربانیان آدم ربایی بوکوحرام انتخاب و به اجرای حملات تروریستی وادار شده اند.

 

عناصر بوکوحرام کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند. تروریست‌های تکفیری بوکوحرام در نیجریه کودکان و زنان ربوده‌ شده را وادار می‌کنند در مناطق شمالی این کشور به عنوان «بمب‌گذار انتحاری» عمل کنند.

 

یک تحلیلگر ارشد مسائل آفریقا از موسسه «وریسک ماپلکرافت» با افشای شیوه‌های جدید عناصر بوکوحرام در عملیات تروریستی گفت این تندرو‌ها کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند. بوکوحرام برای اجرای بمب‌گذاری‌های انتحاری به زنان و کودکان وابسته است زیرا آن‌ها به سهولت می‌توانند در محیط‌های شهری شلوغ نفوذ و بدون برانگیختن شک و سوء ظن، از ایست‌های بازرسی امنیتی عبور کنند.

 

این مساله بر توانایی بوکوحرام در دسترسی به تمامی عناصر جامعه و شستشوی مغزی و استفاده از آنان تاکید دارد. گزارش‌ها مبنی بر استفاده بوکوحرام از چند فرد کم سن و سال که گفته می‌شود بمب‌گذار انتحاری هستند دال بر این است که آن‌ها از میان انبوه قربانیان آدم ربایی بوکوحرام انتخاب و به اجرای حملات یادشده وادار شدند.

 

بوکوحرام که نام آن به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است به مدت پنج سال است که برای ایجاد به زعم خود «کشوری اسلامی» در شمال شرق نیجریه اقدامات خشونت آمیزی به راه انداخته‌ است.

 

 

منبع: آبنا

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز درست کردن و نحوه طبخ خورش قیمه زرشک آموزش مربای زردآلو طرز درست کردن حلوا گل سرخ ویژه افطار چگونه یک قهوه بی نقص درست کنیم؟ چگونه یک مایه لازانیا و ماکارونی خوشمزه درست کنیم؟ سویا و خواص بی نظیر آن طرز درست کردن کیک اسمارتیز شکلاتی ویژه کودکان روش درست کردن لیموناد هندوانه و کیوی طرز تهیه خرما با شکلات تلخ طرز تهیه ناردونه با بلدرچین غذای ترش و خوشمزه روش تهیه شیرینی خانگی اتریشی ترفند خوشمزه تر شدن كباب ترش شمالی و کته گیلانی