الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

سوء استفاده بوکوحرام از کودکان، زنان و دختران باکره + تصاویر

مجموعه : اخبار گوناگون
سوء استفاده بوکوحرام از کودکان، زنان و دختران باکره + تصاویر

سوء استفاده های متعدد بوکوحرام از کودکان و زنان باعث نفرت مردم از این عناصر شده است. گزارش‌ها مبنی بر استفاده بوکوحرام از چند کودک و دختر باکره کم سن و سال که گفته می‌شود بمب‌گذار انتحاری هستند دال بر این است که آن‌ها از میان انبوه قربانیان آدم ربایی بوکوحرام انتخاب و به اجرای حملات تروریستی وادار شده اند.

 

عناصر بوکوحرام کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند. تروریست‌های تکفیری بوکوحرام در نیجریه کودکان و زنان ربوده‌ شده را وادار می‌کنند در مناطق شمالی این کشور به عنوان «بمب‌گذار انتحاری» عمل کنند.

 

یک تحلیلگر ارشد مسائل آفریقا از موسسه «وریسک ماپلکرافت» با افشای شیوه‌های جدید عناصر بوکوحرام در عملیات تروریستی گفت این تندرو‌ها کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند. بوکوحرام برای اجرای بمب‌گذاری‌های انتحاری به زنان و کودکان وابسته است زیرا آن‌ها به سهولت می‌توانند در محیط‌های شهری شلوغ نفوذ و بدون برانگیختن شک و سوء ظن، از ایست‌های بازرسی امنیتی عبور کنند.

 

این مساله بر توانایی بوکوحرام در دسترسی به تمامی عناصر جامعه و شستشوی مغزی و استفاده از آنان تاکید دارد. گزارش‌ها مبنی بر استفاده بوکوحرام از چند فرد کم سن و سال که گفته می‌شود بمب‌گذار انتحاری هستند دال بر این است که آن‌ها از میان انبوه قربانیان آدم ربایی بوکوحرام انتخاب و به اجرای حملات یادشده وادار شدند.

 

بوکوحرام که نام آن به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است به مدت پنج سال است که برای ایجاد به زعم خود «کشوری اسلامی» در شمال شرق نیجریه اقدامات خشونت آمیزی به راه انداخته‌ است.

 

 

منبع: آبنا

 

 

ball

ball

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری