الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

شرایط و نحوه پیش ثبت نام برای خرید خدمت سربازی

مجموعه : اخبار گوناگون
شرایط و نحوه پیش ثبت نام برای خرید خدمت سربازی

خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب در قانون تصویب شد و به زودی مشمولان غایب می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای پیش ثبت نام خرید خدمت سربازی اقدام کنند. روز گذشته نیز در پی انتشار خبر جزئیات ثبت‌نام پرداخت جریمه مشمولان غایب و مدارک مورد نیاز برای آن، برخی مخاطبان ایسنا در تماس با این خبرگزاری و یا با درج کامنت ابهامی را مطرح کردند که سردار ابراهیم کریمی، جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا به آن پاسخ داد و به ایسنا گفت:

 

مشمولانی که اصل مدرک تحصیلی خود را در اختیار ندارند می‌توانند با مراجعه به مرکز آموزشی که در آن تحصیل می‌کردند، گواهی معتبری را که اثبات کند مدرک خود را اخذ کرده‌اند، دریافت کنند. البته این گواهی باید به تایید و امضای مرکز آموزشی مذکور رسید باشد. گواهی دریافت شده بیانگر آخرین مدرک تحصیلی مشمول غایب است و این دسته از افراد می‌توانند با ارائه این مدرک در کنار دیگر مدارک موردنیاز، نسبت به پیش‌ثبت‌نام جریمه ریالی مشمولان غایب اقدام کنند.

 

کریمی درباره مدارک ثبت درخواست نیز گفت: برای ثبت درخواست، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی معتبری که شرح آن داده شد، اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزندان به همراه چند قطعه عکس و 100 هزار ریال وجه نقد از متقاضیان دریافت می‌شود. در پی انتشاراخباری در خصوص محرومیت از دریافت گذرنامه برای مشمولانی که با پرداخت جریمه ریالی از خدمت سربازی معاف شده اند، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح این خبر را تکذیب کرد.

 

سردار موسی کمالی درباره اینکه گفته می شود مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن، پس از پرداخت جریمه ریالی دیگر امکان گرفتن گذرنامه و خروج از کشور را نخواهند داشت، اظهار کرد: چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد و تمام مشمولانی که دارای هشت سال غیبت یا بیشتر از آن هستند پس از پرداخت جریمه ریالی از سربازی معاف خواهند شد و کارت معافیت به آنان داده می شود، بنابراین آنان نیز می توانند مانند دیگر افرادی که وضعیت سربازیشان مشخص شده برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

 

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه شهروندان می بایست اخبار و آخرین تحولات حوزه سربازی را از ستادکل نیروهای مسلح و افراد مسئول در حوزه سربازی پیگیری کنند، تصریح کرد: خبرهایی از این دست به هیچ عنوان صحت ندارد و باز هم می گویم که اگر فردی با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شود، امکان دریافت گذرنامه و خروج از کشور را خواهد داشت.

 

از روز گذشته که این شایعه در برخی رسانه ها منتشر شد، شمار زیادی از مخاطبان ایسنا در تماس با این خبرگزاری یا از طریق درج کامنت به این موضوع واکنش نشان داده و خواستار پیگیری ایسنا بودند که پیگیری های خبرنگار ما از کذب بودن این شایعه حکایت دارد.

 

از این رو مشمولان غایبی که تا پایان سال 94 مدت غیبتشان از سربازی به هشت سال یا بیشتر از آن می رسد می توانند در صورت تمایل به پرداخت جریمه ریالی از 15 بهمن تا 15 اسفند سالجاری به تمامی دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنند و ثبت نام اولیه را انجام دهند.

 

همچنین مشمولان خارج از کشور نیز می توانند با مراجعه به سفارتخانه ها یا کنسولگری های جمهوری اسلامی یا از طریق مراجعه اقوام درجه یک‌شان به دفاتر پلیس 10+ در مدت مذکور درخواست خود را ثبت کنند.

 

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری