سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ساخت کمپین های عضوگیری داعش در افغانستان و پاکستان

مجموعه : اخبار گوناگون
ساخت کمپین های عضوگیری داعش در افغانستان و پاکستان

یک ژنرال ارتش افغانستان نیز گفت که داعش از هفته گذشته در استان هلمند افغانستان که در مرز پاکستان است، کمپین جذب نیرو به راه انداخته است و اگر این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز باشند، میان شبه نظامیان در افغانستان با پایگاه‌های داعش در شمال عراق با استفاده از مسیرهای قاچاق انسانی که مورد استفاده القاعده هستند، ارتباط برقرار می‌شود.

 

گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار ویدئویی از آغاز فعالیت‌های گسترده خود برای جذب نیروهای جدید در دو کشور پاکستان و افغانستان خبر داده است. به گفته گروهی از شبه نظامیان کنار گرفته از داعش، این کمپین بخشی از یک راهبرد کلی به منظور ایجاد پایگاه‌های عملیاتی در ولایت‌های افغانستان که در مرز پاکستان قرار دارند، است.

 

به گفته آن‌ها، داعش قصد دارد از مبدا این پایگاه‌ها به حمایت لجستیکی و مالی از شرکای شبه نظامی خود در پاکستان که دارای دو شبکه در دو استان غربی این کشور یعنی استان‌های خیبر پختونخوا و بلوچستان هستند، بپردازد. داعش در حال حاضر در حال پیگیری پروسه طراحی عملیات در شهر کراچی در جنوب پاکستان است.

 

چند شبه نظامی کنار گرفته از طالبان که در پاکستان بوده و با شرکای سابق خود از جمله در طالبان افغانستان در تماس هستند، این اخبار را اعلام کردند. در ویدئو جدید داعش که روز شنبه منتشر شد، یک سرکرده این گروه تروریستی به نام حافظ سعید خان اوراکزای که گفته می‌شود رهبر واحد به اصطلاح خراسان داعش است به سخنرانی می‌پردازد.

 

داعش لفظ خراسان را برای مناطقی که شامل افغانستان، پاکستان، هند و دیگر کشورهای جنوب آسیا می‌شوند به کار می‌برد. در این ویدئو چند شبه نظامی افغانستانی و پاکستانی با گروه داعش بیعت می‌کنند. در میان این شبه نظامیان چند رهبر طالبان پاکستان وجود دارد که پیش از این علیه شیعیان شمال پاکستان حملاتی تروریستی را ترتیب داده‌اند.

 

همچنین در این ویدئو داعش اقدام به سر بریدن فردی که به گفته شبه نظامیان، یک سرباز به اسارت گرفته شده ارتش پاکستان است، می‌کند. ارتش پاکستان هنوز درباره این ادعای داعش اظهارنظر نکرده است. برخی گزارش‌هایی که رسانه‌های پاکستانی درباره این ویدئو منتشر کردند سریعا به دلیل ممنوعیت رسمی گزارش تبلیغات شبه نظامیان حذف شدند. دولت پاکستان معمولا تهدید بالقوه داعش را کوچک شمرده است.

 

یک سیاستمدار پاکستانی در شهر پیشاور که مرکز استان خیبر – پختونخوا است اظهار کرد که دولت پاکستان در حال تکرار اشتباه خود هنگامی که تهدید عوامل القاعده را که از سربازان آمریکایی در افغانستان به پاکستان فرار کرده بودند، ناچیز شمرد، است. میان افتخار حسین، سخنگوی حزب ملی عوامی پاکستان اظهار کرد: این اشتباه است اگر که ما داعش را انکار کنیم.

 

وی که یک رهبر ملی‌گرای پشتون است و رهبری استان خیبر پختونخوا را بر عهده داشته، تاکید کرد: ما القاعده را نادیده گرفتیم و این گروه در کشور ما قدرت پیدا کرد. اگر ما بار دیگر بی‌کفایت باشیم داعش پاکستان را همچون سوریه و عراق چند پاره خواهد کرد.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز درست کردن کاکائو خرمایی خوراکی های مشکی چه خواص و فوایدی را دارند؟ آموزش درست کردن آش دوغ روش درست کردن خوشمزه ترین شام رژیمی در تابستان آموزش درست کردن چیپس خرمایی در خانه + خواص طرز تهیه فرنی بستنی کلاسیک خواص سیب زمینی در زیبایی پوست و مو آموزش طرز پخت مرغ شکم پر آموزش طبخ آش غلور طرز تهیه تخم مرغ شکم پر مخصوص تزیین میز غذا طرز تهیه اسموتی آناناس و نعناع خوشمزه در منزل آموزش درست کردن سالاد سیب زمینی در منزل