الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

رهبران داعش این 4 قاتل هستند + تصاویر

مجموعه : اخبار گوناگون
رهبران داعش این 4 قاتل هستند + تصاویر

1. ابومسلم الترکمانی  

ابومسلم الترکمانی سرکرده بزرگ گروه داعش در عراق است.الترکمانی سرلشکر پیشین دوره صدام بود. تصور می‌شود که او مسئولیت استانهای عراق را که داعش بر آن چیره شد، بر عهده دارد و هنگام خدمت در ارتش عراق در دوره ریاست جمهوری صدام در اطلاعات نظامی و گارد ریاست جهموری خدمت می کرد. نام واقعی الترکمانی، احمد عبدالله الحیالی است و در پایگاه بوکا در عراق در حبس بود. بعثی های دوره صدام برای جنگ با دولت بغداد به داعش پیوسته‌اند.


 

رهبران داعش این 4 قاتل هستند + تصاویر

2. ابوبکر البغدادی  

ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش در سال 1971 در یک خانواده عراقی متولد شد و پایگاه‌های خبری وابسته به عناصر تروریست و تندرو با ذکر زندگینامه البغدادی نوشته‌اند که او در دانشگاه اسلامی بغداد درس خوانده است. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند البغدادی پیش از اینکه در سال 2010 میلادی به عنوان سرکرده داعش درعراق تعیین شود، چندین سال در پایگاه بوکا به عنوان یکی از زندان‌های آمریکا در جنوب عراق، در حبس بود.

 

 در ژوئن سال جاری، گروه رو به رشد داعش، البغدادی را به عنوان “خلیفه” معرفی کرد و از همه خواست تا به وی اعلام وفاداری کنند.  باوجود اینکه تصاویر اندکی از البغدادی وجود دارد اما یک نوار ویدئوی در ژوئن گذشته از او پخش شد که البغدادی را با لباسهای سیاه و عمامه‌ای بر سر در یکی از مساجد شهر موصل عراق در حال سخنرانی نشان می‌داد.  البغدادی ثابت کرده است که در نابود کردن دشمنانش بسیار سنگدل است و هیچ تردیدی برای کودتا علیه هم‌پیمانان گذشته خود ندارد.

 

 وی پیشتر علیه گروه تروریستی جبهه النصرهِ جدا شده از گروه القاعده در سوریه، جنگ به راه انداخت. گروه داعش یک کتابچه جدید به دستاوردهای نظامی البغدادی اشاره کرده و به ادعا و زعم خود اصل و نسب وی را به پیامبر اکرم نسبت می‌دهد. اسم واقعی ابوبکر البغدادی همان ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرائی است و آمریکا اعلام کرده است که ده میلیون دلار برای افرادی که اطلاعاتی درباره مکان البغدادی داده یا وی را بازداشت کنند، تعیین کرده است.


 

رهبران داعش این 4 قاتل هستند + تصاویر

3. ابوبکر الشیشانی

ابوعمر الشیشانی از سرکردگان بزرگ داعش است. او در سال 1986 در گرجستان متولد شد و گفته شده وی فرمانده نظامی داعش در سوریه است و مسئولیت عملیات حمله به مناطق گسترده ای از خاک سوریه را که تا مرزهای عراق امتداد دارد، برعهده دارد. نام واقعی الشیشانی، تارخان باترهیفیلی است. وی به جنگجویانی که سال 2012 با ارتش عراق می جنگیدند، پیوست و برای البغدادی سوگند وفاداری یاد کرد.

 

افراد مسلح و نیروهای کُرد معتقدند الترکمانی مدیریت نیروی اصلی هجومی گروه داعش را بر عهده دارد و اخیرا نیز برای تسلط بر منطقه کردنشین نزدیک مرزهای ترکیه فرمانده یک عملیات هجومی بوده است. الشیشانی در میدان نبرد حضور مداومی دارد و عکسی از الشیشانی منتشر شده که وی را در حال تحویل خودروهای نظامی نشان می‌دهد که در عراق مصادره و به سوریه منتقل شده است.


 

رهبران داعش این 4 قاتل هستند + تصاویر

ابومحمد العدنانی سخنگوی رسمی داعش، در سال 1977 در شهر ادلب سوریه متولد شد. او پیام‌های مهم گروه داعش از جمله بیان خلافت را که به پنج زبان منتشر شد، به طور عمومی اعلام کرد. آمریکا امسال العدنانی را تروریست بین‌المللی توصیف کرد و گفت که او از اولین جنگجویان خارجی است و پیش از اینکه به عنوان سخنگوی این گروه تندرو معرفی شود، با نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا درعراق که از سال 2003 میلادی فعالیت داشت، مخالف بود. پایگاه‌های خبری وابسته به عناصر تندرو با ذکر زندگینامه العدنانی نوشته‌اند که نام واقعی او، طه صبحی فلاحه است که بسیار اهل مطالعه بوده است.

 

 

منبع: روزنه

 

 

ball

ball

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری