سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

اقدام زیرکانه داعش برای جذب نیروهای جوان

مجموعه : اخبار گوناگون
اقدام زیرکانه داعش برای جذب نیروهای جوان

داعشس برای جذب نیروی جوان یک بازی کامپیوتری طراحی کرده است. محتوای این بازی شامل تمامی تاکتیک‌ها و روش‌های جنایتکارانه‌ای که داعش علیه مخالفانش به کار گرفته، می‌باشد. گروه تروریستی داعش برای جذب نیرو خصوصا جوانان، یک بازی ویدیویی به اصطلاح مهیج ساخته که در آن هدف بازیگر، نابودی نیروهای عراقی و آمریکایی است.

 

بازی ویدیویی داعش به سبک بازی‌های معروف Grand Theft Auto (GTA) طراحی شده و مخاطب هدف آن، قشر جوان است.

 

داعش در قالب فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی، بخش‌هایی از این بازی را در فضای اینترنت منتشر کرده که ویژگی بارز آن تهییج جوانان به مبارزه با غرب و انجام عملیات تروریستی علیه دشمنان و مخالفان داعش است.

 

این بازی ویدیویی با صحنه‌های انفجار، برخورد نظامی و شلیک از کمینگاه شروع می‌شود و صدای اعضای داعش شنیده می‌شود. تکیه کلام شخصیت‌های این بازی فریاد الله اکبر است و آنها همچون اقدامات عالم واقع داعش، مخالفان خود را سلاخی می‌کنند، سر می‌برند و وسایل نقلیه را منفجر می‌کنند.

 

در طول بازی، لوگوی داعش در بالای صفحه قرار دارد و مفاهیم به اصطلاح جهاد و ایثار در سراسر بازی، حاکم است.

 

البته ویژگی‌های فوق از بخش‌هایی از بازی به دست آمده که از سوی داعش به عنوان پیش‌پرده و آگهی تبلیغاتی منتشر شده و تاکنون نسخه واقعی این بازی ویدیویی مشاهده نشده است.

 

به نظر می‌رسد داعش قصد دارد با این بازی ویدیویی و تبلیغات مرتبط با آن، آمادگی خود برای مبارزه با نیروهای زمینی آمریکا را اعلام کند. این احتمال از آنجا تقویت شد که تبلیغات بازی ویدیویی داعش بلافاصله پس از آن در سطح اینترنت منتشر شد که مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه سنا اعلام کرد احتمال استفاده از نیروی زمینی آمریکا برای سرکوب داعش وجود دارد.

 

 

منبع: مشرق نیوز

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش پودینگ میوه آموزش درست کردن اسنک رژیمی کالباس آموزش طبخ حلیم گوشت فوت و فن های پختن بلال روی آتش طرز تهیه صبحانه شیک و خوشمزه با تخم مرغ طرز تهیه چیپس هویج فست فود مقوی و سالم طرز تهیه چای زعفران به طرق مختلف آموزش درست کردن بیسکویت قلب برای روز سپندارمذگان آموزش درست کردن فیله سوخاری تیلاپیلا آموزش درست کردن قیمه برای افراد تحت رژیم تغذیه آموزش درست کردن چیز کیک آلبالویی آموزش درست کردن پوره سیب زمینی با سبزی و تخم مرغ