سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

توضیحات علی جنتی درباره فیلترینگ هوشمند

مجموعه : اخبار گوناگون
توضیحات علی جنتی درباره فیلترینگ هوشمند

فیلترینگ هوشمند به زودی در ایران اجرا می شود و به طوری است که اگر در یک سایت یک مطلب خلاف ضوابط باشد کل سایت فیلتر نمی شود و همان مطلب فیلتر می شود. علی جنتی وزیر ارشاد در جریان بازدید از غرفه تسنیم در نمایشگاه مطبوعات، در پاسخ به سوالی درباره اینکه ظاهرا در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلترینگ برخی نرم‌افزارها از جمله اینستاگرام لغو شده اما در مقابل قرار است برخی نرم‌افزارهای ارتباطی نظیر وایبر و امثال آن فیلتر شوند، گفت: کمیته تعیین مصادیق در مواردی که خلاف قانون و مغایر با منافع ملی باشد که برخی سایت‌های الحادی و ضددین را در بر می‌گیرد طبیعتا باید طبق قانون با آن‌ها برخورد کند.

 

وی ادامه داد: اما مشکلی که تا الان بوده یکسری شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی داریم که بیشتر استفاده سالم از آن‌ها است و جااهایی موارد خلاف نیز ممکن است مشاهده شود اما بنا بر این است که فیلترینگ را هوشمند کنیم تا تنها مقابل موارد مضر را بگیرد و اینطور نباشد وقتی در اتوبانی دو اتومبیل خلاف می‌کنند کل اتوبان را سد کنیم و اجازه تردد به هیچ کس ندهیم.

 

وزیر ارشاد گفت: این کار در دست انجام توسط وزارت ارتباطات است و قرار است طی ماه‌های آتی فیلترینگ هوشمند روی ابزارهای ارتباطی پیاده‌سازی شود و شورای عالی فضای مجازی نیز به عنوان سیاست‌گذار روی این کار نظارت دارد.

 

 

منبع: تسنیم

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

با خوردن این سبزی دندان های سفید و سالم خواهید داشت انواع پاستا (ماکارونی) ایتالیایی ها + تصاویر آموزش طرز پخت مرغ شکم پر آموزش درست کردن شیرینی مارمالاد طرز تهیه 7 نوع ساندویچ خوشمزه برای وعده ناهار دانش آموزان خواص و مضرات پسته برای بدن انسان آموزش درست کردن شیرین پلو آموزش درست کردن فرنی انبه آموزش درست کردن توپک شکلاتی خوشمزه چندی از فواید روغن نارگیل برای سلامتی انسان طرز تهیه تخم مرغ شکم پر مخصوص تزیین میز غذا مربای سیب آموزش درست کردن