سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

منازل مسکونی هندی ها مجهز به توالت می شود

مجموعه : اخبار گوناگون
منازل مسکونی هندی ها مجهز به توالت می شود

تا کنون هندی ها در خانه هایشان دستشویی نداشتند و در خیابان کار خود را انجام می دادند. حالا هندی ها درصدد برآمده اند تا در خانه هایشان توالت بسازند.  این مساله در ماه مه و در پی حمله به دو دختر 12 و 14 ساله در هنگام دفع مزاج در یک مکان عمومی مورد توجه قرار گرفت.

 

یکی از ایالات هند قصد دارد تا داشتن توالت در منزل را برای کسانی که در دفاتر دولتی کار می‌کنند، اجباری کند تا دستشویی کردن در خیابان‌ها را کاهش دهد. دراین لایحه که اخیرا در شورای ایالات گجرات تصویب شده همچنین آورده شده که اعضای فعلی نهادهای دولتی شش ماه فرصت دارند تا اعلام کنند آیا در منزل خود توالت دارند یا نه!

 

در همین حال سخنگوی ایالتی گجرات درباره این لایحه گفت: مقابله با دفع مزاج در انظار عمومی از نظر ایجاد شرایط بهداشتی و پاکیزگی و همچنین جلوگیری از آلوده شدن آب‌ها واجب است. اهالی ایالت گجرات چهار سال فرصت دارند تا برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از طریق دفع مزاج در انظار عمومی در خانه‌های خود توالت بسازند.

 

دولت محلی این ایالت همچنین متذکر شده که بودجه این طرح فراهم شده است. پیش از این در یکی از گزارش‌های سازمان یونیسف برآورد شده بود که تقریبا 594 میلیون حدود 50 درصد جمعیت هند در انظار عمومی دفع مزاج می‌کنند. این مساله در ماه مه و در پی حمله به دو دختر 12 و 14 ساله در هنگام دفع مزاج در یک مکان عمومی مورد توجه قرار گرفت.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه شکلات خوشمزه مکعبی شکل آموزش درست کردن پوره سیب زمینی با سبزی و تخم مرغ آموزش درست کردن توپک شکلاتی خوشمزه خواص مفید قهوه برای چشم خواص سیب زمینی در زیبایی پوست و مو طرز تهیه ترشی مخلوط | روش نگهداری ترشی نکاتی برای درست کردن غذاهای خوشمزه با گوشت برنج قهوه‌ای | خواص و فواید برنج قهوه‌ای فواید سبزی ریحان از دید انبیاء آموزش درست کردن کیک لامینگتون خودتان در خانه، نان خامه ای درست کنید طرز تهیه آش برگ مو غذایی سالم و خوشمزه برای تمام فصول