سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ایران تا 70 سال دیگر ذخایر نفت و گاز دارد

مجموعه : اخبار گوناگون
ایران تا 70 سال دیگر ذخایر نفت و گاز دارد

ایران تا 70 سال دیگر ذخایر نفت و گاز دارد.  عمر ذخایر نفتی کلیه کشورهای عضو اوپک به استثنای آنگولا، الجزایر و قطر به بیش از 40 سال می رسد.
ایران برای بیش از 70 سال آینده همچنان منابع نفت و گاز در اختیار دارد و این در حالی است که تا آن زمان نفت بیشتر کشورهای جهان به پایان رسیده است.

به گزارش ایسنا، ذخایر نفتی اوپک عمدتا در منطقه خاورمیانه واقع شده که از جمله آن می‌توان به عربستان سعودی‌، عراق و ‌کویت اشاره کرد که در مجموع 40.4 درصد از ذخایر کل جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

در میان مناطق مختلف جهان منطقه خاورمیانه با دارا بودن 807.7 میلیارد بشکه ذخایر معادل 48.4 درصد از کل ذخایر تثبیت شده نفت جهان مقام اول را به خود اختصاص داده است. آمریکای مرکزی و جنوبی، آمریکای شمالی، اروپا و اوراسیا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه نیز به ترتیب با دارا بودن 19.7 ، 13.2 ، 8.4، 7.8 و 2.5 درصد از ذخایر تثبیت شده نفت از جهان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین عمر ذخایر نفت جهان به طور متوسط 52.9 سال برآورد شده که با توجه به میزان برداشت نفت در سال 2012 عمر میادین نفتی آمریکای جنوبی ومرکزی، خاورمیانه،‌ آمریکا شمالی، آفریقا،‌ اروپا و اوراسیا، آسیا و اقیانوسیه به ترتیب بیش از صد سال، 78.1، 38.7، 37.7، 22.4 و 13.6 سال برآورد می‌شود.

بنا به این گزارش عمر ذخایر نفتی خاورمیانه در حالی 78.1 سال براورد شده که گفته می‌شود ایران و عربستان بیش از 70 سال دیگر نفت خواهند داشت و در آن زمان نفت اکثر کشورهای جهان به پایان رسیده است.

بر این اساس پیش تر هرمز قلاوند، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت اعلام کرده بود که با توجه به حجم ذخایر فعلی نفت و گاز حتی در صورت افزایش تولید، ایران تا چند دهه که نفت و گاز سایر کشورها به پایان برسد، ذخایر نفت و گاز در اختیار خواهد داشت.

وی همچنین گفته بود که تا 70 سال آینده به جز ایران و عربستان سعودی نفت اکثر کشورهای جهان به پایان می رسد.

 

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش تزیین شیرینی های روز ولنتاین آموزش درست کردن فیله سوخاری تیلاپیلا شنبلیله و تخم آن کدام خواص را دارد؟ آموزش درست کردن کیک گرم شکلاتی طرز تهیه ته چین شیرازی با چاشنی مخصوص دستور پخت غذای خوشمزه شامی نارنجی آموزش درست کردن آش خوشمزه شلغم آموزش درست کردن اسنک رژیمی کالباس طرزتهیه ی شیرینی خوشمزه قارچ در منزل همه چیز درباره پروتئین وی طرز تهیه آش دوغ آموزش پخت نان بافته