سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آکوالاها از گرما به درختان پناه آورده اند

مجموعه : اخبار گوناگون
آکوالاها از گرما به درختان پناه آورده اند

 

کوالاها در دمای بيش از 37 درجه سانتي گراد مايل هستند در قسمت‌های پايين درخت روی شاخه‌های قطور آن استراحت کنند.

 

آکوالا ها لانه ندارند و به صورت آزاد در جنگل زندگی می کنند. بنابراين جايی براي پناه بردن از موج گرما ندارند. از طرفی، ليسيدن بدنشان اگر چه گرمای آنها را تسکين می‌دهد اما باعث کاهش آب بدن آنها شده و دچار عطش می‌شوند.

 

 

 

 

کوالاها در روزهای گرم به شاخه درختان پناه می‌برند. از آنجا که شاخ و برگ درختان پر از آب خنکي است که از دل خاک بيرون آمده است، می‌تواند گرمای بدن اين جانوران را بگيرد. از طرفی ديگر برگ های درختان از آنها در مقابل تابش نور خورشيد محافظت می‌کند.

 

 

آکوالاها از گرما به درختان پناه آورده اند

 

 

تحقيقات ميشل کرنی و همکارانش در استراليا نشان داد کوالاها در دمای بيش از 37 درجه سانتي گراد مايل هستند در قسمت‌های پايين درخت روی شاخه‌های قطور آن استراحت کنند.

اين تيم تحقيقاتی با استفاده از دوربين‌های سنجش دما دريافتند اين شاخه‌ها حداقل 5 درجه سانتی گراد سرد تر از دمای محيط هستند. و به همين دليل کوالا ها ترجيح می‌دهند روی اين شاخه ها دمای بدنشان را تنظيم کنند.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن شیرینی آردی عید نوروز آموزش درست کردن مربای پوست پرتقال در خانه آموزش طبخ جوجه کباب رژیمی طرز تهیه گراتن بامیه غذای خوشمزه و جدید آموزش درست کردن سوپ چربی سوز آموزش درست کردن حلوای عربی با شیر و کاکائو خواص خرما برای بدن انسان طرز پخت خورش کرفس گیاه زنجبیل با خاصیت ضد تهوع و التهاب طرز تهیه یک صبحانه بی نهایت مقوی با جوی دو سر طرز تهیه سالاد پاستا به همراه مرغ طرز تهیه پاستیل خوشمزه و خانگی