سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

برداشتن منع قانونی ازدواج با دختران زیر 15 سال

مجموعه : اخبار گوناگون
برداشتن منع قانونی ازدواج با دختران زیر 15 سال

در کشور عربستان ازدواج با دختران کم سن و سال و زیر 15 سال آزاد شده است و از نظر قانون این کشور مردان می توانند با دختران زیر سن قانونی ازدواج کنند و رابطه جنسی انجام دهند.بر اساس این خبر وزارت دادگستری عربستان در تلاش برای ثبت الکترونیکی سن افراد در زمان ازدواج است تا به این ترتیب آماری از شمار دخترانی را که وادار می شوند پیش از رسیدن به سن قانونی ازدواج کنند، به دست آورد.

 

“”عبدالعزیز آل شیخ” مفتی کل عربستان اظهار داشت که ازدواج با دختران زیر 15 سال که به سن قانونی نرسیده اند، جایز است و هیچ ایرادی ندارد. مفتی دربار آل‌سعود در تازه‌ترین فتوای خود در باره ازدواج با دختران زیر 15 سال که به سن قانونی نرسیده اند، تاکید کرد که ازدواج با آنان جایز است و مانعی ندارد. عبدالعزیز آل شیخ” مفتی کل عربستان اظهار داشت که ازدواج با دختران زیر 15 سال که به سن قانونی نرسیده اند، جایز است و هیچ ایرادی ندارد.

 

وی گفت: تاکنون مسأله بررسی این موضوع مطرح نشده است. از دو سال پیش وزارت دادگستری عربستان طرحی را برای کمیته دائمی تحقیقات مرکز صدور فتوا در عربستان ارسال کرده و خواسته تا قانونی در زمینه ازدواج با دختران زیر سن قانونی ایجاد کند و شروط عقد را از حضور “عاقد” به لزوم حضور یک “قاضی شرع” تغییر دهد. در این طرح موضوع اخذ موافقت دختر و مادرش برای ازدواج نیز مطرح شده بود و از ولی دختر خواسته شده بود که بعد از عقد وی، فرصتی برای آمادگی روحی به دختر داده شود.

 

 

منبع: العالم

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه ترشی زردآلو و هلو خانگی آموزش تهیه و طبخ کباب سبزیجات رژیمی خواص دانه هندوانه برای بدن طرز تهیه چیز کیک ساده با آسان ترین روش آموزش درست کردن کیک گرم شکلاتی روش درست کردن شربت ریواس طرز تهیه و طعم قهوه در کشورهای مختلف جهان خواص هندوانه و خربزه برای بدن بهترین رنگ های مواد غذایی برای تضمین سلامت بدن آموزش تهیه ته چین کباب کوبیده با مواد مورد نیاز کلکسیون عکس شیک ترین تزیینات شیرینی و کیک طرز تهیه انواع دسرهای رژیمی