الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

با بنزین 700 تومانی خداحافظی کنید

مجموعه : اخبار گوناگون
با بنزین 700 تومانی خداحافظی کنید

براساس دیدگاه جدید دولت جمهوری اسلامی ایران ممکن است که در سال 94 نرخ بنزین 700 تومانی افزایش پیدا کند. در صورتی که قیمت فراورده‌ها در سال آینده فقط پنج درصد افزایش یابد،‌ قیمت بنزین سهمیه ای 735، بنزین آزاد 1050 و قیمت گازوییل سهمیه‌ای و آزاد به ترتیب 157.5 و 357.5 تومان خواهد شد.

 

درحالی که مجلس افزایش 5 درصدی قیمت فراورده های نفتی برای سال 1394 را تصویب کرده است و از سوی دولت، این موضوع را بی ارتباط با فاز بعدی هدفمندی یارانه‌ها دانسته، به معنی آن‌که قیمت بنزین بازهم در معرض تغییر قرار خواهد داشت، 60 لیتر سهمیه بنزین یارانه ای خودروهای شخصی با نرخ هر لیتر 700 تومان و 300 لیتر بنزین آزاد با نرخ یکهزار تومان، ساعت 24 پنج شنبه ( 30 بهمن ) به کارت های سوخت واریز شد.

 

سهمیه گازوییل خودروهای عمومی نیز از ساعت 24 امشب، قابل برداشت خواهد بود. گازوئیل یارانه ای هر لیتر دو هزار و 500 ریال (250 تومان) عرضه می شود. از اول بهمن ماه امسال با جمع آوری بنزین 400 تومانی، عرضه بنزین با نرخ هر لیتر 700 تومان در جایگاههای سراسر کشور آغاز شد. در این ساز و کار، به ازای هر لیتر بنزین 400 تومانی باقیمانده در کارتهای سوخت، دو لیتر بنزین با نرخ 700 تومان جایگزین و برای کاهش تعدد نرخ این فرآورده گام برداشته شد.

 

از سوی دیگر، در صورت افزایش 5 درصدی قیمت فراورده‌های نفتی، از سال آینده قیمت بنزین آزاد 50 تومان و بنزین سهمیه‌ای 35 تومان افزایش خواهد یافت. در پی تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش 5 درصدی قیمت فراورده‌های نفتی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران مکلف شد نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه‌ها و زیرساخت‌های تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع فرآورده‌ اقدام کند.

 

بر این اساس منابع مورد نیاز از محل افزایش پنج درصد (5%) به قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی تأمین و پس از واریز به خزانه تا سقف پانزده هزار میلیارد (15.000.000.000.000) ریال به مصرف می‌رسد. این منابع جزء درآمد شرکت محسوب نمی‌گردد و معاف از مالیات است.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری