سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

حادثه غرق شدن لنج تجاری در بندر سیریک (عکس)

مجموعه : اخبار حوادث
حادثه غرق شدن لنج تجاری در بندر سیریک (عکس)

حادثه غرق شدن لنج تجاری در بندر سیریک واقعا وحشتناک و غیر قابل تصور بود. همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید این لنج تجارتی به دلیل مستهلک بودن بدنه اش در نزدیکی اسکله زیارت غرق شد.

حادثه غرق شدن لنج تجاری در بندر سیریک (عکس)

براساس اطلاعات به‌دست آمده از بندرسیریک این حادثه در پی وقوع توفان رخ داده‌است. تاکنون تلفات جانی از این حادثه گزارش نشده‌است زیرا لنج‌های عبوری در نزدیکی این حادثه به کمک قربانیان رفته‌اند اما اجناس و بار این لنج غرق شده‌است.

 

«مصطفی طاهرزاده» عضو شورایعالی استان‌های کشور و عضو شورای شهر سیریک دراین‌باره به کلیدملی گفت: امروز 21 تیرماه سه فروند لنج در محدود بندرسیریک دچار حادثه طوفان‌زدگی شدند که در این حوادث یکی از این لنج‌ها در دریا غرق و خسارتی بالغ بر دو میلیارد تومان به مالکان شناور تجاری، ملوانان و مردم این شهرستان وارد شد.

حادثه غرق شدن لنج تجاری در بندر سیریک (عکس)

وی همچنین درباره وقوع چنین حوادثی در بنادر جنوبی کشور تأکید کرد: نبود هواشناسی دقیق، نبود سیستم هشدار دهنده جوی رادیویی،نبود گارد ساحلی و نجات غریق عمده خطراتی است که لنج‌داران و ملوانان جنوب کشور را تهدید می‌کند.

 

طاهرزاده با اشاره به حوادث مشابهی در بنادر استان‌های چهارگانه جنوب کشور به خبرنگار سماتک گفت: در استان بوشهر و خوزستان و حتی کشورهای بحرین، قطر و امارات متحده عربی هرسه – چهار ساعت یکبار وضعیت هوا را ازطریق بیسیم اعلام عمومی می‌کنند. جالب اینجاست که کشور بحرین پیام‌های هشدار را به زبان فارسی در بیسیم اعلام می‌کنند.

حادثه غرق شدن لنج تجاری در بندر سیریک (عکس)

این عضو شورایعالی استان‌ها همچنین تأکید کرد: بندرسیریک فاقد ایستگاه هواشناسی و اعلام رادیویی و بیسیمی وضعیت جوی است و از سوی دیگر هیچگونه تیم نجات‌غریقی ندارد و در مواقع بروز حادثه باید از بندرعباس تقاضای کمک شود.

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز درست کردن و نحوه طبخ خورش قیمه زرشک آموزش مربای زردآلو طرز درست کردن حلوا گل سرخ ویژه افطار چگونه یک قهوه بی نقص درست کنیم؟ چگونه یک مایه لازانیا و ماکارونی خوشمزه درست کنیم؟ سویا و خواص بی نظیر آن طرز درست کردن کیک اسمارتیز شکلاتی ویژه کودکان روش درست کردن لیموناد هندوانه و کیوی طرز تهیه خرما با شکلات تلخ طرز تهیه ناردونه با بلدرچین غذای ترش و خوشمزه روش تهیه شیرینی خانگی اتریشی ترفند خوشمزه تر شدن كباب ترش شمالی و کته گیلانی