الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

سقوط شهاب سنگ در استان های قزوین، زنجان و همدان

مجموعه : اخبار حوادث
سقوط شهاب سنگ در استان های قزوین، زنجان و همدان

لحظاتی قبل سقوط شهاب سنگ در استان های قزوین، زنجان و همدان خسارت های مالی زیادی را به بار آورد. محدوده برخورد شهاب سنگ در منطقه ضیاء آباد تاکستان به سمت استان زنجان است و این برخورد در محدوده استان قزوین گزارش نشده است. برخورد شهاب سنگ حوالی ساعت 22 دیشب گزارش شده است.

 

به گزارش پایگاه سماتک مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان قزوین با بیان اینکه نورهای دیده شده در آسمان ناشی از سقوط شهاب سنگ بوده، گفت: محدوده برخورد شهاب سنگ در منطقه ضیاءآباد تاکستان به سمت استان زنجان است.

 

حمید ره انجام، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: پس از دریافت پیامک در خصوص مشاهده اشیاء نورانی در آسمان استانهای قزوین، زنجان و همدان و شایعه سقوط هواپیما یا شهاب سنگ، اکیپی به مناطق اعلام شده اعزام شد که هیچگونه حادثه هوایی گزارش نشده و خبر سقوط هواپیما تکذیب می شود.

 

به احتمال زیاد نورهای دیده شده مربوط به سقوط شهاب سنگ بوده که هنوز آثاری از آن به دلیل تاریکی شب به دست نیامده است. محدوده برخورد شهاب سنگ در منطقه ضیاء آباد تاکستان به سمت استان زنجان است و این برخورد در محدوده استان قزوین گزارش نشده است. برخورد شهاب سنگ حوالی ساعت 22 گزارش شده است.

 

برخورد شهاب سنگ در شهرستان آوج خسارت نداشت. فرماندار شهرستان آوج گفت: در شهاب باران آسمان کشور مناطقی از شهرستان آوج نیز شاهد اصابت سنگ های شهابی بود که در این منطقه خوشبختانه بدون آسیب بوده است.

 

فرماندار آوج در خصوص مشاهده اشیاء نورانی در این منطقه گفت: پنجشنبه شب پیامکی مبنی بر دیده شدن چند شی نورانی که به سمت زمین حرکت می کرد دریافت شد که در ابتدای امر شائبه سقوط هواپیما و چرخبال را در ذهن متبادر می کرد.

 

وی افزود: پس از پیگیری های لازم و بررسی موضوع مشخص شد خوشبختانه سقوطی رخ نداده و برخورد شهاب سنگ در سطح وسیعی از مناطق دیده شده که شهرستان آوج نیز شامل آن می شود.

 

موسوی گفت: در روستاهای دیدار، لجام گیر که هم مرز استان زنجان است این اشیاء کاملا دیده شده که شاهدان عینی اظهارداشتند یک شی دنباله دار با نور شدید در دامنه کوه برخورد کرد و ناپدید و خاموش شد. خوشبختانه شهاب سنگ در منطقه آوج به کوهها اصابت کرده و خسارتی نداشته است.

 

او گفت: این شهاب سنگ درمناطق خدابنده، رزن، ابهر نیز دیده شده و به نظر می رسد شهاب سنگ بزرگی بوده که پس از برخورد با جو زمین متلاشی شده و به قطعات متعددی تبدیل شده که مناطق وسیعی از استانهای کشور از جمله قزوین، همدان و زنجان را در برگرفته و در اشتهارد هم گفته می شود دیده شده است.

 

فرماندار آوج یادآورشد: یکی از شاهدان عینی هم در تماس تلفنی با ما اظهارداشت: این شهاب سنگ بقدری نورانی و دنباله دار بوده که خودروهای عبوری کنار جاده متوقف شده و لحظاتی آن را مشاهده می کردند.

 

موسوی اظهارداشت: در ادامه بازرسی از مناطق احتمالی برخورد شهاب سنگ در ساعات آینده و پس از روشنایی روز اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

 

خسارت شهاب سنگ از بیجار تا اشتهارد همچنین فارس نوشت: مسئولان ضمن تکذیب شایعه سقوط هواپیما از برخورد شهاب‌ سنگ از بیجار تا اشتهارد خبر دادند.

 

با اعلام خبر برخورد شهاب سنگ در استان قزوین، ارسلان قاسمی فرماندار بوئین‌زهرا ضمن اعلام عدم خسارت برخورد شهاب سنگ تا این لحظه در شهرستان بوئین‌زهرا اظهار داشت: در ابتدا شایعه سقوط هواپیما مطرح بود که با بررسی‌های به عمل آمده این شایعه تکذیب و مشخص شد شهاب سنگ با زمین برخورد کرده است.

 

وی افزود: مناطقی در آوج، ابهر در استان زنجان و همچنین مجیدآباد و نظرآباد از برخورد شهاب‌سنگ با زمین دچار آسیب شده‌اند. آمادگی لازم باری کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان احتمالی در شهرستان بوئین‌زهرا وجود دارد و بررسی‌ها برای روشن شدن ابعاد این حادثه همچنان ادامه دارد.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری