سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

عقیم کردن و بستن لوله زنان در هند

مجموعه : اخبار حوادث
عقیم کردن و بستن لوله زنان در هند

به تازگی زنان داوطلب در هند برای بستن لوله بارداری شان داوطلبانه اقدام کرده اند. این زنان با مراجعه به یک بیمارستان با امکانات محدود مورد عمل جراحی قرار گرفتند و پس از عقیم شدن تعداد زیادی از آنان مردند. نزدیکان و اعضای خانواده این زنان بیمار در مقابل بیمارستان دولتی چاتیسگار تحصن کرده اند و خواستار واکنش جدی مقامات دولتی هند شده اند.

 عقیم کردن و بستن لوله زنان در هند

آلودگی آلات و تجهیزات پزشکی اتاق های عمل صحرایی جان ده زن در مرکز هند را گرفت و نزدیک به ده تن دیگر را در شرایط بسیار بدی قرار داد.

عقیم کردن و بستن لوله زنان در هند

این زنان در کمپ های دولتی که برای عقیم کردن زنان برپا شده بود مورد عمل جراحی قرار گرفتند و ظاهرا به دلیل عفونت های پس از عمل جانشان را از دست داده اند.  گفته می شود دلیل اصلی این موضوع عمل توده وار زنان در بیمارستان های دولتی است. مقامات محلی در همین زمینه مانع از کار سه جراح شدند. این جراحان تنها در یک روز نزدیک به ۸۳ زن را مورد عمل جراحی بستن لوله های تخمدان قرار داده اند.

 عقیم کردن و بستن لوله زنان در هند

رامشمورتیف، پزشک می گوید: «شرایط زنان وخیم است. فشار خون آنها بسیار پایین است. تلاش می کنیم تا آنها را شفا دهیم. دلایل مرگ تنها پس از کالبد شکافی معلوم می شود. باید تحقیقاتی در این باره صورت گیرد.» یکی از بستگان زنان بیمار می گوید: «آنها را عمل و سپس به حال خود رها کردند. اینجا مکانی غمگین و دردآور است. هیچ امکاناتی اینجا نداریم.»

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه و دستور پخت پیتزا قیفی در منزل آموزش غذایی خوشمزه (سالاد الویه) آموزش تکنیک های مهم برای درست کردن فلافل بازاری طرز تهیه سوپ نخود فرنگی با رزماری روش های اصولی پخت گوشت به شکل های مختلف طرز تهیه غذاهای محلی و بومی شهرهای اصفهان ، رامسر و مشهد فواید و خاصیت انواع مختلف فلفل آموزش درست کردن بورانی کدو آموزش ساده درست کردن خورش ماهی و آلوچه آموزش درست کردن اکبر جوجه با رب انار آموزش درست کردن دلمه برگ مو خواص درمانی و مضرات فلفل سیاه