الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

دانستنی هایی درباره زمان تزریق ویتامین k برای نوزاد

دانستنی هایی درباره زمان تزریق ویتامین k برای نوزاد

دانستنی هایی درباره زمان تزریق ویتامین k برای نوزاد 

 یکی از ویتامین های مورد نیاز بدن نوزادان در بدو تولد ویتامین K است که این ویتامین چند وقت پس از تولد نوزادان باید به شکل عضلانی برای نوزاد تزریق شود. به گزارش سایت سماتک ویتامین k برای زنده ماندن و ادامه حیات هر انسانی به خصوص نوزادان لازم و ضروری است.

 

مسلما وقتی برای اولین بار، نوزاد خود را در آغوش می گیرید، تمام مشکلات و ناراحتی هایی را که در اتاق زایمان گذرانده بودید، فراموش می کنید با خود فکر می کنید سرنوشت این موجود کوچک دردستان شماست. لازم است بدانید، انتقال نوزاد از داخل رحم به خارج رحم سبب بروز بعضی از مشکلات در نوزاد می گردد که در صورت شناخت صحیح و اقدام جهت درمان، حیات نوزاد شما را تحت شعاع قرار نمی دهد.

 

به همین دلیل در صورتی که متوجه هرگونه نکته سوال برانگیز شدید با پزشک اطفال تماس بگیرید. اطلاع از نکات زیر جهت کاهش نگرانی های بی مورد و یا اطمینان از چگونگی سلامت نوزاد شما مفید است، زیرا در واقع، بسیاری از حالاتی که به نظر شما غیر طبیعی می رسند، طبیعی بوده و نیازمند درمان یا اقدام خاصی نمی باشند.

 

جلوگیری از برزو بیماری چشمی در نوزاد: جهت جلوگیری از بروز گنوره در کودک مبتلا شده از مادر به مبتلا به گنوره یا سوزاک از قطره آنتی بیوتیک به فاصله کوتاهی بعد از تولد استفاده می شود. در صورت ابتلای نوزاد به سوزاک، از عوارض چشمی آن کوری بوده که غیر قابل درمان است.

 

تزریق ویتامین K: به فاصله کوتاهی بعر از تولد، ویتامین k به صورت آمپول تزریقی جهت جلوگیری از بروز اختلالات انعقاد، خونریزی و کبودی تزریق می گردد. زیرا کودکان در چند هفته اول تولد دارای مقادیر پایینی از ویتامین K در بدن هستند. این اقدام با هموفیلی بی ارتباط است.

 

واکسن هپاتیت B : هپاتیت ب یکی از بیماریهای عفونی است که بر کبد تاثیر گذار بوده و می تواند سبب بیماری، سیروز، نارسایی کبد و در نهایت پیشرفت تومورهای کبدی می گردد. در بزرگسالان و بالغین، هپاتیت از راه جنسی و سوزن آلوده یا تزریق خون آلوده منتقل می گردد. در صورتی که مادری به هپاتیت ب مبتلا می باشد، احتمال ابتلای جنین به بیماری از طریق مادر بالاست. واکسن هپاتیت ب می تواند از ابتلا به بیماری جلوگیری کند. بنابراین واکسن به فاصله کوتاهی بعد از تولد در بیمارستان یا مرکز درمانی تزریق می گردد. به شکل انتخابی می توان، تزریق واکسن هپاتیت ب را تا دو ماهگی به تاخیر انداخت.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری