سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

وقت شیر خوردن باید نوزاد را از خواب بیدار کنیم؟

وقت شیر خوردن باید نوزاد را از خواب بیدار کنیم؟

وقت شیر خوردن باید نوزاد را از خواب بیدار کنیم؟

 اگر نوزاد تازه متولد شده ای دارید که مدام در حال خواب است باید بدانید که اگر سر موقع به او شیر ندهید ممکن است سلامتی اش در آینده به خطر بیفتد. به گزارش سماتک برخی از نوزادان در حال خواب هم شیر مادر را می خورند اما اگر شما نوزادتان همین امروز به دنیا آمده است باید هر چهار ساعت یکبار او را بیدار کنید و به مقدار کافی به نوزاد شیر بدهید.

 

به گفته محققان، بیدار کردن یا نکردن نوزاد برای شیر خوردن به سن، وزن و وضعیت سلامت نوزاد بستگی دارد. اکثر نوزادان طی روزهای اول پس از تولد مقداری از وزن خود را از دست می‌دهند. تا زمانی که نوزاد بتواند این کاهش وزن را جبران کند، یعنی تا هفته اول پس از تولد، باید به طور مکرر به او شیر دهید.

 

بنابراین اگر زمان شیر نوزاد رسیده و او خواب است، بیدارش کنید. به ویژه اگر مدت زمان خواب او معمولا بیش از 4 ساعت طول می‌کشد.اگر نوزاد توانسته است یک الگوی وزن‌گیری پیدا کند، می‌توانید صبر کنید تا از خواب بیدار شود. بیشتر نوزادان به 8 تا 12 وعده شیر با فاصله زمانی 2 تا 3 ساعت نیاز دارد. با اینکه بیدار کردن نوزاد برای شیر کار خوشایندی به نظر نمی‌رسد، اما شیردهی مکرر، 2 فایده اصلی دارد:

 

*گریه نوزاد کمتر نشان دهنده گرسنگی است. هرچه زودتر از زمان گرسنه شدن به او شیر دهید، کمتر نیاز به آرام کردن او دارید. به اولین علایم گرسنگی او توجه کنید. تکان خوردن، ناآرامی کردن، مکیدن و حرکت دادن لب‌ها همگی نشان از گرسنگی دارند.

 

*شیردهی مکرر باعث افزایش ذخیره شیر مادر می‌شود. نوزادان نیز برحسب عادت ترجیح می‌دهند تعداد دفعات بیشتری شیر بخورند.

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن باقلوای یزد طرز تهیه میلک شیک گلابی بهترین نوشیدنی شهریور ماه خواص طبیعی میوه به روش درست کردن پنیر پیتزا بازاری در خانه روش تهیه سالاد ماکارونی ژله ای طرز تهیه کیک مخلوط گلابی و زنجبیل آموزش  سس خردل ملايم (سس ديجونيز ) طرز تهیه برش کیک خانگی با لایه های شکلاتی اسموتی موز و کره بادام زمینی برای لاغر شدن خواص ادویه کاری و فواید آن برای بدن 9 ترفند و فوت و فن درست کردن کباب کوبیده بازاری شکلات تلخ و فواید بی نظیر آن