سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

از چه سنی می توانیم به کودک آبمیوه بدهیم؟

مجموعه : تغذیه کودکان
از چه سنی می توانیم به کودک آبمیوه بدهیم؟

از چه سنی می توانیم به کودک آبمیوه بدهیم؟

زمانی که با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کردید و می‌توانید با خیال راحت به کودک خود آبمیوه بدهید، این دستورالعمل را حتماً دنبال کنید :

 

1. هرگز در بطری به او آبمیوه ندهید. احتیاط کنید که فقط به کودکانی که می‌توانند با فنجان یا لیوان آب و آبمیوه بنوشند، آبمیوه بدهید.

 

2. هرگز قبل از خواب به کودک آبمیوه ندهید.

 

3. آبمیوه های صد در صد پاستوریزه را انتخاب کنید که قند اضافی نداشته باشند.

 

4. درصورت لزوم به آبمیوه کمی آب اضافه کرده و آن را رقیق کنید.

 

5. مصرف آبمیوه را حداکثر به 113 گرم در روز محدود کنید.

 

زمان و چگونگی آبمیوه دادن به کودک ، یکی از موضوعاتی است که نظرات مختلفی درباره آن وجود دارد. قانون سخت گیرانه ای که در این باره وجود دارد می‌گوید که زیر سن 4 تا 6 ماه نباید به کودک خود آبمیوه بدهید، به جز شرایطی که توسط پزشک برای کمک به یبوست های گاه به گاه کودک تجویز شده است. قبل از 6 ماهگی، تغذیه کودک باید از طریق شیر مادر یا شیر خشک تأمین شود.

 

آبمیوه مواد مورد نیاز برای کودک در حال رشد شما در این سن را فراهم نمی‌کند. زمانی که چک آپ 6 ماهگی کودک خود را انجام دادید، از دکتر او بپرسید که می‌توانید به او آبمیوه بدهید یا نه. بسته به عوامل مختلف، ممکن است دکتر با شروع آن از 6 ماهگی موافقت کند، بعضی از دکترها هم با شروع آن از 9 ماهگی موافقند، و بعضی دیگر می‌گویند که تا 1 سالگی یا بیشتر باید صبر کرد.

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

شیوه جدید پخت حلوای دو رنگ برای ماه رمضان ترفندهای رستورانی برای خوشمزه و نرم تر شدن جوجه کباب روش های طبخ و پختن سنتی ماهی در ایران پیتزاهای خوشمزه ای که در دنیا سرو می شوند آموزش درست کردن مربای آناناس خانگی آموزش طبخ کوکوی اسفناج برای افراد دیابتی خواص غذایی و دارویی لبو برای بدن آموزش درست کردن فرنی رژیمی مخصوص ماه رمضان روش های اصولی پختن برنج طرز تهیه دلمه برگ مو برای 4 نفر در منزل طرز تهیه پاستیل خوشمزه و خانگی طرز درست کردن چیز کیک شکلاتی بدون پخت