الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

مجموعه : عکس بازیگران
عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

عباس کیا رستمی کارگردان،فیلمنامه نویس،عکاس،شاعر،تهیه کننده کشورمان که برای درمان بیماری خود به فرانسه رفته بود در پاریس درگذشت.عکس های نایاب او را پس از دریافت نخل کن در محیط فیلمبرداری شده فیلمش در اینجا ببینید.

 

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

 

عباس کیارستمی پس از نخل طلا

عباس کیارستمی کارگردان، فیلمنامه نویس، عکاس و یکی از مشهورترین هنرمندان ایران در سطح بین المللی امروز 75 ساله شد. عباس کیارستمی یکی از برجسته‌ترین هنرمندان معاصر ایران است که پس از آنکه در سال 1997 توانست با فیلم “طعم گیلاس” نخل طلای کن را تصاحب کند به شهرتی جهانی رسید و آثارش توجه جهانیان را به خود جلب کرد.

 

عباس کیارستمی که متوالد اول تیرماه 1319 در تهران است کار خود را با ساخت فیلم‌های مستند و کوتاه چون «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه» و «دو راه حل برای یک مساله» آغاز کرد و چندی بعد با ساخت فیلم های «مسافر» و «گزارش» فیلمسازی بلند را نیز تجربه کرد تا اینکه با «خانه‌ی دوست کجاست؟» در سال 1365 اولین حضور بین المللی خود را تجربه کرد. این فیلم جوایزی بسیاری همچون جایزه ویژه جشنواره لوکارنو را برای کارگردان به ارمغان آورد و از آن پس فیلم های کیارستمی در جشنواره های خارجی مورد توجه قرار گرفتند.

 

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی
حضور کیارستمی در فستیوال های معتبر جهانی و تحسین منتقدان در سال 1997 به اوج خود رسید. فیلم تازه او با نام «طعم گیلاس» توانست جایزه نخل طلای کن را به دست آورد و کیارستمی را به اوج شهرت برساند تا آنجا که مجله تایم از آن به عنوان یکی از 10 فیلم برتر تاریخ جشنواره نام برد. فیلم های کیارستمی بعداز طعم گیلاس در کنار جوایز متعدد از جشنواره های خارجی سه بار دیگر نیز برای دریافت نخل طلا نامزد شد که هیچ کدام نتوانست دومین نخل طلا را برای او به همراه داشته باشد.

 عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

به مناسبت 75 سالگی این کارگردان شهیر ایرانی در زیر چند عکس از کیارستمی در لوکیشن تحسین شده ترین فیلمش را مشاهده می کنید؛ این عکس ها که پس از نخل طلای کن 1997 توسط عباس عطار عکاسی شده است، کارگردان را در تپه های اطراف تهران و محل فیلمبرداری طعم گیلاس نشان می دهد.

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

عکس های عباس کیارستمی

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

آثار عباس کیارستمی

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

فیلم های عباس کیارستمی

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

عکاسی عباس کیارستمی

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

کارنامه هنری عباس کیارستمی

 

زندگی عباس کیارستمی

عباس کیارستمی تهیه‌کننده و کارگردان برجسته ایرانی که برای درمان بیماری سرطان خود به فرانسه سفر کرده بود درگذشت.

 

در حالی که روند درمانی کیارستمی در پاریس ادامه داشت و تا ظهر امروز حال او مساعد بود بعدازظهر ناگهان حال وی وخیم می‌شود و علی‌رغم تلاش پزشکان این کارگردان سینمای کشور ساعت ١۶ فوت می‌کند.

 

زندگی‌نامه

کیارستمی در سال ۱۳۱۹ در تهران به دنیا آمد. نخستین تجربه هنری او نقاشی بود او این هنر را تا پایان دوران نوجوانی همچنان ادامه داد تا آنجا که در سن ۱۸ سالگی توانست در یک مسابقه نقاشی برنده جایزه شود. وی اندکی پس از این کامیابی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد.

 

او در دانشگاه بیشتر به فراگیری نقاشی و طراحی گرافیک پرداخت و در هنگام تحصیل برای تأمین هزینه‌های زندگی به عنوان پلیس راهنمایی رانندگی مشغول به کار شد. کیارستمی از سال ۱۳۴۰ یعنی در دهه ۱۹۶۰ به عنوان نقاش تبلیغاتی در آتلیه ۷ و یکی دو مؤسسه دیگر به کار طراحی جلد کتاب، پوستر و آگهی‌های بازرگانی پرداخت، و بعدها به «تبلی فیلم» رفت.

 

از سال ۱۳۴۶ در سازمان تبلیغاتی نگاره به طراحی و ساختن تیتراژ فیلم پرداخت که نخستین آنها تیتراژ فیلم وسوسه شیطان ساخته محمد زرین دست بود. طراحی پوستر و ساخت تیتراژ فیلم‌های قیصر و رضا موتوری ساخته مسعود کیمیایی را او انجام داد.

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

مدتی بعد به دعوت فیروز شیروانلو، که مسئولیت «امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را داشت به کانون رفت و در سال ۱۳۴۹ فیلم کوتاه نان و کوچه را ساخت. در سال ۱۳۵۱ فیلم زنگ تفریح را ساخت و با ساخت فیلم مسافر در سال ۱۳۵۳ مطرح شد. او در سینمای بعد از انقلاب پایه‌گذار سینمایی شد که تا به حال فیلمسازان زیادی پیرو این نوع سینما، فیلم ساخته و مطرح شده‌اند.

 

عباس کیارستمی با فیلم طعم گیلاس در سال ۱۹۹۷ جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن را هم از آن خود کرده است. کیارستمی از ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۶ روی هم رفته ۱۵۰ آگهی بازرگانی برای تلویزیون ایران ساخت. او تا پایان دهه ۱۹۶۰ آگهی آغاز فیلم‌هایی همچون قیصر ساخته مسعود کیمیایی و طرح کتاب‌های کودکان را انجام داد.

 

کیارستمی در ۱۹۶۹ با پروین امیرقلی ازدواج کرد و در سال ۱۹۸۲ از او جدا شد. آن‌ها از این پیوند صاحب دو پسر به نام‌های احمد زاده ۱۹۷۱ و بهمن ۱۹۷۸ شدند. فرزند دوم او بهمن کیارستمی در سال ۱۹۹۳ در سن ۱۵ سالگی مدیر فیلم‌برداری و کارگردان شد و فیلم مستند سفری به دیار مسافر را ساخت.

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

عباس کیارستمی و هنر عکاسی

کیارستمی از جمله کارگردانانی است که پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران در کشور باقی‌ماند. او بر این باور است که تصمیم به ماندن مهم‌ترین تصمیم او برای زندگی حرفه‌ای اش بوده است. او می‌گوید که حضور همیشگی‌اش در ایران و ملیت ایرانی اش توانایی او در ساخت فیلم را دو چندان کرده است، وی در این باره گفت:

 

اگر درختی را که ریشه در خاک دارد از جایی به جای دیگر ببرید، آن درخت دیگر میوه نمی‌دهد و اگر بدهد آن میوه دیگر به خوبی میوه‌ای که در سرزمین مادری‌اش می‌تواند بدهد نیست. این یک قانون طبیعت است. فکر می‌کنم اگر سرزمینم را رها کرده بودم درست مانند این درخت شده بودم. – عباس کیارستمی

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

دو روایت از چگونگی درگذشت عباس کیارستمی

هنوز اخبار موثقی از چگونگی درگذشت عباس کیارستمی، فیلمساز مطرح سینمای ایران و جهان، منتشر نشده است. رضا کیانیان نوشته است: «متاسفم… متاسفم…باور نمی کنم…درست مثل اینکه پدرم پرکشیده باشه. عباس کیارستمی از دنیا رفت…همین چند ساعت پیش در فرانسه روی تخت بیمارستان نشسته بوده و داشته ناهار میخورده… سکته می کنه و تمام… باور نمی کنم… ای وااای پرچم سینمای ایران نیمه افراشته شد.»

 

از سوی دیگر شادمهر راستین گفت: گفته شده است که آقای کیارستمی بر اثر سکته قلبی در خانه فوت کرده است و در بیمارستان نبوده گویا این سکته قلبی نیز تحت شعاع بیماری سرطانی بوده که وی از آن رنج می برده است.

 

شادمهر راستین در ارتباط با در گذشت عباس کیارستمی و همچنین برخی از جزییاتی که اطلاع داشت گفت: من هم چیز زیادی نمی دانم اما گویا دوستان شان در فرانسه خبر اصلی را دادند و این کارگردان در خانه فوت کرده است.

 

وی در ادامه افزود: گفته شده است که آقای کیارستمی بر اثر سکته قلبی در خانه فوت کرده است و این ضایعه را به جانعه هنری و سینمایی تسلیت می گویم.

 

همچنین اصغر فرهادی، از آخرین ملاقاتش با عباس کیارستمی در گفت‌وگو با ایسنا گفت. او با اشاره به دیداری که چند هفته قبل پس از بازگشت از جشنواره‌ی فیلم کن با کیارستمی داشته، یادآور شد: در آخرین دیداری که با او داشتم، بیشتر درباره‌ آینده حرف زدیم تا گذشته و من وقتی از آن خانه بیرون آمدم مطمئن بودم که سال‌های سال زنده خواهد بود. برایم قابل باور نیست و بسیار دلتنگ حرف‌هایش هستم.

عکس های دیده نشده از عباس کیارستمی

جزییات جدید از انتقال پیکر عباس کیارستمی به ایران

پیکر «عباس کیارستمی» کجا دفن می‌شود؟

عباس کیارستمی در ایران دفن خواهد شد و به زودی اقدامات لازم برای بازگرداندن پیکر این هنرمند به ایران انجام خواهد شد.

 

سفیر ایران در فرانسه با اعلام اینکه عباس کیارستمی قطعا در ایران دفن می شود گفت: تنها به علت مسایل اداری بازگشت پیکر او به ایران ممکن است کمی طول بکشد.

 

این در حالی است که رییس سازمان سینمایی و مدیر عامل خانه سینما صبح امروز راهی فرانسه شدند تا مقدمات بازگشت پیکر عباس کیارستمی به ایران را فراهم کنند.

 

تمام تلاش های مسوولان بر آن است که هر چه سریع تر با انجام مراحل اداری در کشور فرانسه پیکر این هنرمند به ایران منتقل شده و طی مراسمی با شکوه در کشورمان دفن شود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری