سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

نادرترین صحنه‌ حیات وحش (فُک موج سوار)

نادرترین صحنه‌ حیات وحش (فُک موج سوار)

یک عکاس خوش شانس حیات وحش موفق به ثبت نادرترین صحنه‌ حیات وحش شد. در این عکس فک موج سواری را می بیند که روی آب های دریا موج سواری می کند.

 

روبین مالکولم این عکس فوق‌العاده را در نزدیکی ایدن، نیو ساوت وِلز شکار کرد. وی موفق شد عکسی از یک فُک بگیرد که بر پشت یک نهنگ کوهان‌دار سوار بود و موج‌سواری می‌کرد. به گفته وی نهنگ‌های کوهان‌دار اصلاً از حضور این حیوان شیدای خوشمزه بر پشتشان بی‌خبر بودند؛ درست مثل خود مالکولم که تا روز بعد نیز متوجه این فُک در عکس نشده بود.

 

جِف راس، متخصص حیات‌وحش در پارک‌های ملی نیو ساوت وِلز و متخصص گونه نهنگ‌ها می‌گوید هرچند چنین صحنه‌ای در طبیعت کاملاً غیرمعمول است اما توضیحی برای آن وجود دارد: نهنگ‌ها برای شکار دایره‌وار ماهی‌ها را محاصره و آن‌ها را مجبور می‌کنند به درون «حلقه طعمه» کشیده شوند. هر جا هم که شکار ماهی آسان باشد، فک‌ها هم آنجا خواهند بود.

 

به نقل از تلگراف، ماه‌های سپتامبر و اُکتبر پرترددترین زمان در منطقه ایدن، استرالیا، است که در طی آن حیوانات آبزی مثل نهنگ‌ها در مسیر بازگشت به قاره قطب جنوب در سطحی گسترده به شکار می‌پردازند.

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن شربت لیموناد آموزش درست کردن دسر یخی استوایی خواص ماست و دوغ برای بدن طرز تهیه ماکارونی با سس گوجه و میت بال آموزش درست کردن اسنک رژیمی کالباس خواص آب چغندر برای بدن طرز تهیه ته چین گوشت مجلسی و خوشمزه آموزش طرز تهیه و آماده سازی پاستیل خانگی با خواص جالب و خارق العاده لیمو شیرین آشنا شوید روش درست کردن و طبخ بیسکویت نخودی روش درست کردن نوشیدنی تابستانی (چای وانیلی با یخ) چندی از فواید روغن نارگیل برای سلامتی انسان