الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

تصاویر قبرستان شناور روی آب

تصاویر قبرستان شناور روی آب

تصاویر قبرستان شناور روی آب

 

قبرستان شناور سازه جدیدی است که در کشتی کروز 60 هزار تنی بنا شده است. این قبرستان محل خاک کردن مردگان است و در کشتی مجلل و لوکس ساخته شده است. در این قبرستان 50 هزار مرده خاک خواهد شد و اتاق هایی برای استراحت بازماندگان در این کشتی ساخته شده است.

تصاویر قبرستان شناور روی آب

یک باشگاه دریایی برای پروژه ای که می تواند معنای جدیدی به «دفن در دریا» ببخشد، به دنبال سرمایه گذار می گردد. باشگاه هنری «H.K. Ship» قصد دارد یک کشتی کروز ۶۰ هزار تنی را به قبرستانی شناور تبدیل کند و می خواهد آن را در هنگ کنگ مستقر کند. کشتی مذکور، فضای کافی برای برگزاری ۴۸ هزار مراسم تدفین را خواهد داشت.

 

نکته جالب اینجاست که این مکان قرار است به عنوان هتل نیز استفاده شود و امکانات متفاوتی مانند رستوران، سالن های ورزشی و سینما را ارائه دهد.

تصاویر قبرستان شناور روی آب

کارآفرینان به دنبال بودجه ای ۴۹٫۸ میلیون پوندی هستند تا بتوانند پروژه خود را عملی کنند. بخشی از آن (۱۳٫۹ میلیون پوند) قرار است برای خرید کشتی ۶۰ هزار تنی صرف شود. این مکان می تواند پذیرای ۴۸ هزار مراسم خاکسپاری باشد که در ارزان ترین حالت، ۵۹۷۳ پوند هزینه در بر خواهد داشت.

 

قرار است این کشتی در خلیج «Kowloon» مستقر شود که البته در صورت نیاز می توان آن را حرکت داد. علاوه بر امکان برگزاری مراسم مذهبی مختلف، ۱۰۰۰ اتاق نیز برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. آن ها می توانند در اتاق ها به استراحت بپردازند و از امکانات مختلف کشتی استفاده کنند. همچنین دوره هایی برای فلسفه و الهیات نیز برگزار می گردد که علاقه مندان می توانند در آن ها مشارکت کنند.

تصاویر قبرستان شناور روی آب

در بخشی از زمان های سال مانند «آرامگاه های گسترده» یا جشنواره روز «Double Ninth» هنگامی که افراد بومی از مقبره بستگان خود بازدید می کنند، بازدید کنندگان تنها ۳ ساعت قادر به استفاده از کشتی هستند. این نخستین باری نیست که قبرستانی شناور برای هنگ کنگی ها در نظر گرفته می شود. شرکت «Bread Studio» نیز در سال ۲۰۱۲ پروژه ای مشابه را هدف گذاری کرده بود. کشتی این کمپانی برای جاسازی ۳۷۰ هزار خاکستر طراحی شده بود و هر مکان با قیمت ۴۹۸ پوند فروخته می شد.

تصاویر قبرستان شناور روی آب

سال ۲۰۱۰ نیز طراحی به نام «تین شان» قبرستانی شناور را برای هنگ کنگی ها در نظر گرفت که افراد می توانستند با استفاده از قایق خودشان را به آن برسانند. هنگ کنگ کشوری شلوغ و پرجمعیت است و نگهداری از مردگان می تواند برای مردم به چالشی بزرگ تبدیل شود. گاهی اوقات از دیگر مکان ها نیز استفاده مجدد می شود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری