سفر
قصر شیرین
الفبا

نیم نگاهی به گذشته

علت ترس کودک از مدرسه و درمان هراس کودکان از مدرسه مرگ پدر و مادر و نزدیکان را چگونه تحمل کنیم؟ افسردگی فصل پاییز را چگونه شکست دهیم؟ انگیزه تان را با این روش ها بالا ببرید در ذهن مردی که می گوید دوستت دارم چه می گذرد؟ 10 ترفند برای خواب راحت در مواقعی که استرس دارید بالا بردن انرژی بدن در ساعات کاری شوهر نمونه باید دارای این خصوصیات باشد روش فراموش کردن عشق و کسی که عاشقش بودید استرس کاری چه علائم و نشانه هایی دارد؟ وسواس فکری را با این روش برای همیشه درمان کنید اصول راضی کردن و جلب نظر دیگران در کسب و کار زن و شوهرهای شاد این 12 کار را انجام می دهند رسیدن به آرامش با تماشای فیلم های غمگین 7 خصوصیت زنانه که مرد را عاشق زن می کند افسردگی با غمگین بودن چه تفاوتی دارد؟ وضع مالی مان را چگونه خوب کنیم؟ اگر می خواهید حرف تان را به کرسی بنشانید این 9 کار را انجام دهید اگر خیانت کردیم به همسرمان بگوییم یا نه؟ چرا باید همسر خود را اولویت بر پدر و مادر بدانیم
سماتک
الفبا

تنبیه بدنی کودک درست است یا غلط؟

تنبیه بدنی کودک درست است یا غلط؟

 

 

 

تنبیه کودک می‌تواند تغییرات بد ژنتیکی ایجاد کند
هر چه شدت تنبیه و سوء رفتار با کودک بیشتر باشد، ریسک اختلالات بلندمدت سیستم مقابله با استرس نیز بیشتر می‌شود. در حقیقت بدرفتاری با کودک بر ژن  FKBP5 تأثیر می‌گذارد. FKBP5 ژنی است که روی حلقه فیدبک هورمونی در مغز قرار دارد و پاسخ‌ به استرس را کنترل می کند.

دانشمندان مرکز روان‌درمانی مؤسسه ماکس پلانک در مونیخ دریافته‌اند که تجارب ناراحت‌کننده و ضربات روحی می‌تواند باعث تغییرات اپی‌ژنتیکی در FKBP5 شود. در این شرایط یک «گروه متیل» از این ژن جدا می‌شود.

 

همین تغییر باعث افزایش فاحش فعالیت ژن شده و می‌تواند سیستم هورمونی پاسخ به شرایط استرس‌زا را برای همیشه دچار اختلال کند و فرد را به بیماری روانی مبتلا سازد.

 

تغییرات اپی‌ژنتیکی در مولکول «دی ان ای» بر اثر بدرفتاری در دوران کودکی ایجاد می‌شود و سوء رفتار در بزرگسالان چنین تغییراتی را ایجاد نمی‌کند.

این یافته می‌تواند در تشخیص و درمان قربانیان تنبیه و ضربات روحی و کسانی که احتمال ابتلای آنان به بیماری روانی زیاد است مؤثر واقع شود.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
شاد اسکانو سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

ارزش غذایی و خواص میوه گیلاس اطلاعاتی درباره ریواس و خواص آن روش خوشمزه تر کردن گوشت کبابی با سس سویا طرز درست کردن بادمجان شکم پر پنیری آموزش درست کردن کوفته قلقلی فرنگی آموزش غذای خوشمزه  خاگینه کدو سبز آموزش درست کردن برنج به سبک ایتالیایی آموزش درست کردن بستنی توت فرنگی رژیمی آموزش درست کردن فلافل نخود با هویج آموزش درست کردن کیک گردو با عدس سبز طرز تهیه سوپ پیاز با پنیر پیتزا غذای خوشمزه فرانسوی آموزش غذایی خوشمزه (کوکوبادمجان)