الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

شغل راحت با سرمایه 10 میلیون و درآمد 30 میلیون ماهیانه

مجموعه : زندگی بهتر
شغل راحت با سرمایه 10 میلیون و درآمد 30 میلیون ماهیانه

شغل راحت با سرمایه 10 میلیون و درآمد 30 میلیون ماهیانه

شغل یکی از نیازهای اصلی هر فرد است و اگر کسی شغل نداشته باشد مطمئنا به دنبال دزدی و … می رود تا بتواند خرج خود و خانواده اش را در بیاورد. امروزه با کمی تلاش می توان در ماه درآمدهای میلیونی کسب کرد فقط کمی همت می خواهد تا در کشور ایران ماهیانه میلیون ها تومان درآمد کسب کنید.

 

کارواش یکی از مکان‌هایی است که هر خودرو سواری در طول ماه حداقل یک بار گذرش به آنجا می‌افتد، مکانی که یکی از پردرآمدترین مشاغل در سطح شهر محسوب می‌شود و نیازی به تخصص و حرفه خاصی ندارد.

 

تنها نیاز برای راه‌اندازی یک کارواش داشتن چند دستگاه شستشوی و چند کارگر کار بلد است تا با حداقل هزینه بیشترین درآمد را کسب کنند، به طور مثال هزینه شستشوی داخلی و بیرونی یک خودرو معمولی در کارواش حداقل از 10 هزار تومان شروع می‌شود و بسته به مدل خودروها تعرفه شستشوی آن نیز تغییر می‌کند و تا 100 هزار تومان نیز می‌رسد.

 

با یک حساب سر انگشتی به این نتیجه می‌رسیم که یک کارواش اگر در طول روز حداقل 30 خودرو را بشوید در آمد روزانه‌ای معادل یک میلیون و پانصد هزار تومان خواهد داشت که جمع این درآمد روزانه در ماه به حدود 50 میلیون تومان می‌رسد که این رقم معادل چند سال حقوق یک کارگر معمولی است.

 

در حالی که یک کارگر برای درآمد حداقلی در ماه باید حداقل مدرک، کارت پایان خدمت و… داشته باشد این در حالی است که در شغل‌های این چنینی نه نیازی به مدرک خاصی است و نه تخصص.

 

در گفت‌وگو با یک مسئول کارواش به این نتیجه رسیدیم که مهم‌ترین چیز در این شغل داشتن اعتبار است و نیاز به هیچ تخصص و سرمایه بالایی ندارد و با یک سرمایه 10 میلیونی و البته به غیر از اجاره مکان کارواش می‌توان درآمد خوبی کسب کرد که سوای از هزینه‌های کارواش و مواد شوینده، سود این کار برای افراد حداقل 35 میلیون تومان در ماه است و حتی با پرداخت پول کارگر باز هم سود 30 میلیونی به جیب خواهند زد.

شغل راحت با سرمایه 10 میلیون و درآمد 30 میلیون ماهیانه

این در حالی است که به گفته برخی از کارگران کارواش آن‌ها حقوق ندارند و درآمدشان از راه دریافت انعام از مشتریان دریافت می‌کنند زمانی که میزان درآمدشان را می‌پرسیم می‌گویند مبلغ درآمد ما بسته به شانس و روز کاری دارد که اگر مشتری خوب و دست به جیبی داشته باشیم تا روز 100 هزار تومان و در بدترین شرایط حداقل روزی 50 هزار تومان را در میاوریم ولی در این بین اگر خسارتی هم به خودرو کسی وارد کنیم باید خودمان هزینه‌اش را پرداخت کنیم.

 

حال با این تفاسیر جای تعجب دارد که این شغل نه جراح پلاستیک است و نه صاحب معدن طلا، تنها فردی است که یک سرمایه چند میلیونی است که از هر سری به سود می‌رسد.

 

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هستند برخی از کارواش‌های که به قول خودشان خودروهای زیر 50 میلیون تومان را قبول نمی‌کنند و حداقل در آمد روزانه‌شان از یک پزشک متخصص قلب نیز بیشتر است و در ماه در آمد چند صد میلیونی دارند.

 

با این تفاسیر به نظر می‌رسد با وجود این گونه از مشاغل در سطح شهر با درآمد میلیونی تا چند وقت آینده جوانان به جای خرج دانشگاه و تحصیل و خدمت سربازی تمامی هزینه‌های خود را وارد بازار این گونه کارها کنند و به جای صرف زمان و هزینه‌های چند برابری سود به جیب بزنند.

 

منبع: خبرآنلاین

ball

ball

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری