الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

4 روش برای مدیریت صحیح روزهای پرکار

مجموعه : زندگی بهتر
4 روش برای مدیریت صحیح روزهای پرکار

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد یا مدیران پرکاری هستید باید برای مدیریت کارهای خود برنامه ریزی درستی را انتخاب کنید و سماتک در اینجا با هدف ساماندهی بهتر روزهای پرکار مدیران این نوشته را گردآوری کرده است.

 

1. منابع اتلاف وقت را شناسایی کنید

هر فردی عاداتی دارد که باعث اتلاف وقت وی می‏شوند. برای مثال برخی از افراد بیهوده در اینترنت چرخ می‏زنند و بدون اینکه متوجه شوند مدت زمان زیادی را به شیوه ای غیرمفید در اینترنت می‏گذارند. برخی دیگر ممکن است زمان زیادی را به بازی را تلفن همراهشان اختصاص بدهند. به همین خاطر بهتر است منابع اتلاف وقت را شناسایی کنید و زمانی که رئیس شما منتظر آماده شدن پروژه است، از آن ها اجتناب کنید. در این صورت به مراتب وقت بیشتری برای انجام پروژه ها خواهید داشت.

 

2. روی یک کار تمرکز کنید

برخی افراد هنگامی که چندین کار باقی مانده دارند و فشار زمان را نیز احساس می‏کنند، به انجام همزمان کارها روی می‏ آورند اما حقیقت این است که تقسیم تمرکز بر روی چندین کار کمکی به افزایش بهره وری فرد نمی‏کند و در عمل انجام همه آن ها با هم به زمان بیشتری نیاز دارد. انتقال تمرکز از یک موضوع و پروژه به موضوع و پروژه دیگری باعث کاهش تمرکز و بهره وری ذهن می‏شود و تکرار این روند در واقع به انجام همه پروژه های آسیب می‏رساند.

 

3. امور را اولویت بندی کنید

اولویت بندی امور به آن آسانی که به نظر می‏رسد نیست. بهتر است زمانی را به اندیشیدن در مورد اولولیت بخشیدن به امور اختصاص دهید و حتی آن را روی کاغذ بنویسید. در غیراینصورت در ابتدا نمی‏دانید که از کدام کار آغاز کنید و همچنین هنگامی که مشغول انجام یکی از امور هستید، بخشی از تمرکز شما به کارهای باقی مانده معطوف می‏شود.

 

4. همیشه در دسترس نباشید

طی فعالیت های روزانه معمولا عوامل بیرونی باعث بر هم خوردن تمرکز فرد می‏شوند. برای مثال نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان می‏دهد که کارکنان دفاتر در هر ساعت 7 بار با مواردی مواجه می‏شوند که آن ها را مجبور می‏کند دست از کار بکشند و چنین مزاحمت هایی در طول روز حدود 2 ساعت از زمان کاری مفید فرد می‏کاهد. چنین مواردی ممکن است زنگ زدن تلفن و حضور سرزده یک همکار به دفتر شما باشد. بهتر است هنگامی که فشار زمان را به شدت احساس می‏کنید، خود را از دسترس افراد خارج کنید تا کمتر تمرکز شما را به هم بزنند. همچنین اگر می‏خواهید همچنان پاسخ تلفن را بدهید، پشت تلفن طوری صحبت کنید که تماس گیرنده متوجه بشود که طی چند ساعت آینده نباید با شما تماس بگیرد.

 

 

منبع: خبرآنلاین

 

 

ball

ball

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری