الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

چگونه با استرس در محل کار مبارزه کنیم؟

مجموعه : زندگی بهتر
چگونه با استرس در محل کار مبارزه کنیم؟

1. اختصاص دادن دقایقی به خود در روز :
در هر یک یا دو ساعت از روز باید 5 تا 10 دقیقه را به خودتان اختصاص دهید و مثلا در محل کار سری به آشپزخانه و همکاران آن قسمت بزنید و یا به میز کار همکاران بروید و به وبلاگ های خنده دار سری بزنید و مغز را برای دقایقی از کار دور کنید.استراحت دادن منظم به مغز باعث راه اندازی مجدد آن به درستی برای انجام فعالیت های باقی مانده خواهد شد.

 

2. در حالت ایستاده با تلفن صحبت کردن :
نشستن پشت میز برای مدتی طولانی در طول روز می تواند باعث ایجاد درد در شانه و بازو و سفت شدن عضلات و اختلال درتنفس  گردد. به همین دلیل حتی دقایقی بلند شدن از پشت میز به هنگام صحبت با تلفن می تواند یک راهکار بسیار مناسب برای افزایش جریان خون به نقاط مختلف بدن و یک بهانه برای دور شدن از میز کار و مانیتور و ….باشد.

 

3. غلبه بر افکار درهم و برهم :
افکار درهم و برهم سطح هورمون کورتیزول که هورمون استرس در بدن می باشد را افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد حتی یک میز شلوغ و کثیف هم می تواند باعث ایجاد استرس گشته و به همین دلیل باید از افکار مختلف دوری کرده و بدانید که افکار متراکم هم به مانند یک میز شلوغ و کثیف در ایجاد استرس تاثیرگذار می باشد.

 

4. توقف بر انجام چند کار متفاوت :
نه تنها انجام دادن چند کار متفاوت در طول روز بسیار خسته کننده می باشد بلکه حتی یکی از این کارها هم در پایان به خوبی به سرانجام نخواهد رسید و تکمیل نخواهد شد. پردازشگر مغز هم با انجام کارهای فشرده و چند کار متفاوت و همزمان با هم در طول روز مغایرت دارد و در تخریب و آسیب رسانی به حافظه دراز مدت هم تاثیر می گذارد. در نهایت باید انجام کارهای گوناگون در طول روز را کنار گذاشته و تنها به یک شغل و انجام درست آن تکیه کنیم.

 

5. تمرین مدیتیشن به مدت 20 دقیقه :
مدیتیشن ورزش پاکسازی ذهن از افکار منفی وتمرکز بر تنفس می باشد. تحقیقات نشان می دهد که کارمندان یک مدرسه برای کمک به مشکلات دانش آموزان در کاهش استرس هایشان به آنها ،تمرین مدیتیشن را به مدت 20دقیقه و دومرتبه در روز پیشنهاد کرده اند.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری