الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

چگونه کارایی خود را بالا ببریم؟

مجموعه : زندگی بهتر
چگونه کارایی خود را بالا ببریم؟

اگر وقت کم می آورید و احساس می کنیند که کارایی تان پایین است بهتر است به برخی از نکات مهم بیشتر توجه کنید. اگر می خواهید که کار مفید انجام دهید و وقتتان به بطالت نگذرد با سماتک همراه باشید. با پیروی از نکات زیر ضمن ایجاد تعادل میان کار و زندگی، به نتایج خوبی نیز دست خواهید یافت:

 

1. به طور مرتب ورزش کنید
علم ثابت کرده است که بدن قوی و ذهن انعطاف پذیر میزان بهره وری افراد را افزایش می دهد. پس ورزش را دست کم نگیرید. زمانی را به ورزش، کاهش استرس و کسب مجدد انرژی اختصاص دهید. به این ترتیب همیشه در اوج قله آمادگی بدنی و روحی خواهید ایستاد. آیا فرصت انجام یک سری حرکات ورزشی تمام عیار را ندارید؟ 30 دقیقه ورزش در طول روز دنیا را پیش چشمانتان متفاوت می کند.

 

2. تقسیم بندی کنید و موفق شوید
این استراتژی سه مرحله را در بر می گیرد. با توجه به فوریت امور، اولویت هایتان را در ابتدای هفته مشخص کنید. در مرحله بعدی یک گام به جلو بردارید و اوقاتی را به انجام هر یک از امور اختصاص دهید. به این ترتیب کارهایتان را سازماندهی کرده اید. در بهترین و مناسب ترین زمان به مقابله با چالش برانگیز ترین اولویت خود بپردازید. اگر در ساعات اولیه روز بهترین عملکرد را دارید، مشکل ترین کار را در آن زمان انجام دهید. با مشکلات سخت و آسان خود به ترتیب اولویت رو به رو شوید.

 

3. فرصتی را به استراحت و تجدید قوا اختصاص دهید
با ملاقات یک دوست، مطالعه یک کتاب مفید یا انجام مدیتیشن، زمانی را به استراحت و تمدید قوا اختصاص دهید. به این ترتیب آمادگی انجام یک کار سخت و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات را به دست خواهید آورد. علم نشان داده است که استراحت کوتاه به حل مشکلات و ارائه یک سری ایده های جدید کمک می کند. این یک راه حل برد-برد است.

 

4. از وضعیت بدن خود آگاه شوید
حتما می دانید که چه زمانی را باید به صرف ناهار اختصاص دهید؟ خوردن یک وعده غذای سالم و بهداشتی را هر چند ساعت یک بار در برنامه خود جای دهید. از همه مهم تر، برنامه روزانه ثابتی را در نظر بگیرید. در ادامه اطلاع از نوع وعده غذایی خود از قبل می تواند نقش موثری در صرفه جویی در وقت با ارزشتان را ایفا کند. با تداوم این روند شما میزان انرژی خود را مورد آزمایش قرار می دهید.

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری