الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

عواملی که منجر به تصمیم گیری نادرست و احمقانه می شوند

عواملی که منجر به تصمیم گیری نادرست و احمقانه می شوند

عواملی که منجر به تصمیم گیری نادرست و احمقانه می شوند را در ادامه می خوانید. تا حالا براتون پیش اومده که یه تصمیم احمقانه بگیرین و تا مدتها خودتون رو سرزنش کنین؟ خیلی بده که دائم بهش فکر کنین و نتونین بفهمین که چرا همچین تصمیمی گرفتین. ما چندتا پیشنهاد براتون داریم. این پنج مورد عجیب میتونن باعث بشن که بد تصمیم بگیرین:

 

تازه غذا خوردین
یه تحقیق نشون داده افراد با معده خالی بهتر تصمیم میگیرن و بیشتر احتمال داره که به غریزه شون تکیه کنن.

 

به گوشی تون معتاد شدین
چندتا تحقیق نشون دادن گوشی های هوشمند برای تمرکزتون خیلی بد هستن، این دستگاه خدمات مختلفی فراهم میکنه مثل پیامک، ایمیل، بازی و … و همه ی این موارد برای جلب توجهتان با هم رقابت کرده و شما هم دائم بین اونا پرسه میزنین. این پدیده که حواس پرتی دیجیتال نامیده میشه روی توانایی تصمیم گیری تاثیر میذاره چون به صورت ناخودآگاه نیمی از تمرکز شما روی گوشی همراهتون است.

 

بازی های ویدئویی
بسیاری از بازی های ویدئویی باعث رفتارهای مخاطره آمیز میشن. مثلا در بازی GTA شما قوانین رو نادیده گرفته و به مردم بدگویی میکنین. این سیستم پاداش دهی ناقص در این بازی باعث تشویق خطرات و رفتارهای مخاطره آمیز در زندگی واقعی میشه.

 

مشکلات مالی دارین
مشکلات مالی باعث میشه به مقدار قابل توجهی استرس بدنی و ذهنی بگیرین. این استرس نه تنها روی توانایی تصمیم گیری تاثیر میذاره بلکه باعث میشه ۱۳ نمره از IQ شما هم کم بشه! البته باید بدونین که کمبود خواب هم همچین تاثیری روی هوش شما داره.

 

برای تصمیم گیری وقت بدیه
یه تحقیق دریافت که قاضی ها در شروع روز نسبت به زمانی که خسته هستن، قضاوت بهتری انجام میدن، و جالب اینه که وقتی یه قاضی استراحت میکنه دوباره میتونه قضاوت بهتری داشته باشه. این یافته ها فقط درباره قاضی ها صدق نمیکنه. ما از زمانی که بیدار میشیم در حال تصمیم گیری هستیم، و البته توانایی تصمیم گیری در طول روز دچار نوسان میشه.

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری