الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

توصیه هایی برای دوام زندگی زناشویی

توصیه هایی برای دوام زندگی زناشویی

برای اینکه دوام زندگی زناشویی شما زوج عزیز بیشتر شود اکیدا توصیه می شود کارهای زیر را انجام دهید:

 

حتما صرفه‌جويي كنيد
اين روزها به همان نسبت كه موج عروسي‌هاي گران‌قيمت و لوكس سرازير شده، به طرفداران عروسي نگرفتن و ساده زندگي را شروع كردن هم افزوده شده است. از نظر شما كدام شيوه بهتر است و بر عاقبت زندگي مشترك‌تان تاثيري مثبت مي‌گذارد؟ يك شروع كم‌هزينه يا آغاز زندگي مشترك با مجلس عروسي‌ كه همه در مورد شكوهش با هم حرف مي‌زنند؟

 

ميرور نوشته است كه گروهي از پژوهشگران كه اين موضوع را بررسي كردند، راي را به نفع عروسي‌هاي كم‌خرج صادر كردند. يافته‌هاي آنها نشان مي‌دهد خريد سرويس طلايي كه نگين‌هايش چشم همه را خيره كند و بريز و بپاش در هزينه‌هاي عروسي، مي‌تواند كار شما را به طلاق بكشاند.

 

البته پژوهشگران با گرفتن عروسي‌هاي كوچك يا نگرفتن اين جشن موافق نيستند و مي‌گويند آنچه براساس پژوهش‌ها مي‌تواند شما را خوشبخت كند، يك عروسي بزرگ اما ارزان قيمت است. با توجه به پژوهش‌ها صرف هزينه بيشتر از 6هزار و 200 يورو براي عروسي، مي‌تواند آغازگر بحران‌هاي زندگي مشترك شما باشد اما چنين يافته‌اي نبايد شما را به جاي صرفه‌جويي گرفتار خساست كند و باعث شود به‌طور كامل خيال جشن گرفتن را از سرتان بيرون كنيد.

 

حق داريد؛ برگزار كردن چنين مراسمي آن هم اگر بزرگ باشد، هم استرس دارد و هم دوندگي اما ارزشش را دارد كه به‌خاطر دوام عشق‌تان همه اين سختي‌ها را به جان بخريد و يك شب شاد را در كنار عزيزان‌تان برگزار كنيد.

 

حتما عروسي بگيريد
روانشناسان هم تا اندازه‌اي با يافته‌هاي محققان موافقند. سال‌هاست كه مشاوران خانواده مي‌گويند نگرفتن عروسي مي‌تواند احتمال طلاق گرفتن يا با مشكل مواجه شدن زوج‌ها را بيشتر كند و به عنوان يك پيش آگهي منفي، نامزدها را از گرفتن چنين تصميمي باز مي‌دارد. مشاوران خانواده مي‌گويند عروسي نگرفتن مساوي طلاق گرفتن نيست اما مي‌تواند خطر به سراشيبي افتادن زندگي زوج‌ها را بيشتر كند.

 

پژوهشگران هم در اين مورد با روانشناسان موافقند. در گزارش پروژه ملي ازدواج ایالات‌متحده آمده است كه برگزار شدن مراسم ازدواج بر رضايت زوج‌ها از زندگي مشترك‌شان تاثير مستقيم مي‌گذارد. زوج‌هايي كه چنين جشني را برگزار كرده‌اند، كيفيت زندگی‌شان بالاتر بوده و احساس خوشبختي بيشتري مي‌كردند.

 

محققان مي‌گويند شايد اين مراسم به نحوي سمبليك نشان مي‌دهد كه عروس و داماد گزينه‌هاي ديگر را كنار گذاشته‌اند و انتخاب خود را كرده‌اند و اين مراسم به پي‌ريزي پايه‌هاي اين تعهد، جنبه‌اي رسمي مي‌دهد يا شايد هم برگزار كردن چنين جشني نشان مي‌دهد عروس و داماد اطرافياني دارند كه در گرفتن چنين تصميمي همراه‌شان هستند و از آنها حمايت مي‌كنند.

 

حتما ماه عسل برويد
تا اينجا تلاش كرديم شما را به كم خرجي و صرفه‌جويي تشويق كنيم اما با كمال تاسف بايد بگوييم مجبوريد به‌خاطر خوشبخت شدن، همه پول‌هايي كه صرفه‌جويي كرده‌ايد را در ماه عسل‌ خرج كنيد. از نظر محققان تنها يك عروسي ارزان قيمت نيست كه ضامن خوشبختي شما مي‌شود. آنها مي‌گويند صرف هزينه اندك براي جشن ازدواج در صورتي شما را خوشبخت مي‌كند كه با ماه عسلي مفصل همراه مي‌شود.

 

زوج‌هايي كه به ماه عسل مي‌روند (فارغ از اينكه چقدر در چنين مسافرتي خرج مي‌كنند) خطر جدا شدن از همسرشان را 41 درصد كاهش مي‌دهند. زوج‌هايي كه با صرفه‌جويي عروسي مي‌گيرند اما پول‌هاي‌شان را خرج ماه عسل مي‌كنند و حسابي در ماه عسل‌شان خوش مي‌گذرانند، زندگي با دوام‌تري دارند.

 

پس تا جايي كه مي‌توانيد از هزينه‌هاي غيرضروري عروسي‌تان كم كنيد و براي گذراندن يك ماه عسل طولاني برنامه‌ريزي كنيد. باور كنيد اضافه كردن چند غذا به منوي شام عروسي‌تان ارزش افسردگي و بحران‌هاي پس از جدايي را نخواهد داشت.

 

حتما حلقه ارزان بخريد
به دست كردن يك حلقه گران‌قيمت ازدواج زندگي مشترك را با دوام‌تر مي‌كند؟ هافينگتون پست از زبان پژوهشگران نوشته است كه صرف هزينه‌اي حدود دو تا 4 هزار دلار (چيزي بين 6/5 تا 13 ميليون تومان) براي خريد حلقه ازدواج مي‌تواند خطر طلاق گرفتن را 1/ 3 مرتبه بيشتر كند.

 

درحالي‌كه خريدن حلقه با قيمتي حدود 500 تا 2000 دلار (يعني حدود 1/ 5 تا 6 ميليون تومان) افزايش چنين خطري را به دنبال نمي‌آورد. اگرچه برخي هنوز هم پول را يكي از معيارهاي لازم و حتي كافي براي خوشبخت شدن مي‌دانند اما محققان مي‌گويند كساني كه براي اثبات عشق‌شان به همسر آينده خود حلقه‌اي برايش مي‌خرند كه بيشتر از 20 هزار دلار قيمت دارد

 

(تعجب نكنيد! كساني هستند كه براي ازدواج‌شان حلقه 65 ميليون توماني مي‌خرند) به احتمال 1/ 6 مرتبه بيشتر از زوج‌هايي كه حلقه 5 هزار تا 10 هزار دلاري مي‌خرند، از شريك زندگي‌شان جدا مي‌شوند. محققان پا را از اين هم فراتر مي‌گذارند و ادعا مي‌كنند خريدن حلقه‌اي كه هزار دلار يا كمتر قيمت دارد، خطر طلاق گرفتن را به‌شدت پايين مي‌آورد. با توجه به نتايج اين پژوهش‌ها، خودتان قضاوت كنيد و تصميم بگيريد.

 

آيا هنوز هم آرزوي درخشيدن چنین الماس بزرگی را روي انگشتر عروسي‌تان داريد؟

 

حتما شلوغش كنيد
شايد وقتي از عروسي كم‌هزينه حرف مي‌زنيم، تصور كنيد بايد تعداد ‌مهمان‌هاي‌تان را كم كنيد اما حسرت پوشيدن لباس گران‌قيمت و چيدن ميز شام مفصل را به دل‌تان نگذاريد اما اشتباه مي‌كنيد. براي خوشبخت شدن بايد حداقل 150 نفر را براي عروسي‌تان دعوت كنيد. محققان بر اين باورند كه بالا رفتن آمار دعوت‌شده‌ها هم مي‌تواند پيش‌آگهي مثبتي براي ساختن يك زندگي با دوام باشد.

 

زماني كه پژوهشگران به اين نتيجه رسيدند، در ابتدا تصور كردند شايد كساني كه ‌مهمان‌هاي بيشتري را دعوت مي‌كنند، تمكن مالي بيشتري دارند و به‌خاطر همين خوشبخت‌تر مي‌شوند. اما حذف معيارهايي مثل وضعيت مالي و تحصيلي هم نتوانست نتيجه ديگري را در بررسي آنها به ارمغان بياورد و به همين دليل محققان قاطعانه اعلام كردند كه فارغ از همه علائم، تعداد ‌مهمان‌ها مي‌تواند بر بقا يا از دست رفتن زندگي مشترك زوج‌ها تاثير بگذارد.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری