الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

امام خمینی (ره) و پسرشان سید احمد خمینی روزه نمی گرفتند

مجموعه : مذهبی و دینی
امام خمینی (ره) و پسرشان سید احمد خمینی روزه نمی گرفتند

امام خمینی (ره) و پسرشان سید احمد خمینی روزه نمی گرفتند. امام خمینی (ره) و پسرشان سید احمد خمینی ماه مبارک رمضان را بسیار دوست داشتند اما به دلیل کسالت و بیماری این دو بزرگوار نمی توانستند در ماه رمضان روزه بگیرند.

 

 سیدحسن خمینی در تازه‌ترین پست اینستاگرامی خود که مربوط به آغاز ماه رمضان است، به بیان خاطره‌ای از امام و پدر خود در این ماه و شیوه عبادت آنها در این ماه پرداخته و گفته است که امام و پسر ایشان بنا به دلایلی توفیق روزه‌داری در این ماه را نداشته‌اند.

 

سیدحسن خمینی نوشته است: «يادش بخير، سحرهای ماه مبارك رمضان، معمولا نماز صبح را به امامت حضرت امام می‌خوانديم. من تازه به سن بلوغ رسيده بودم و روزه می‌گرفتم. پدرم و امام روزه نمی‌گرفتند. امام بعد از سكته قلبی در سال ١٣٥٨ ديگر روزه نگرفتند و مرحوم حاج‌احمد آقا به سبب اينكه زخم معده داشتند، روزه نمي‌گرفتند.

 

البته برخی سال‌ها چند روزی را امساك می‌كرد ولی وقتی معلوم می‌شد كه ضرر دارد، ديگر روزه نمی‌گرفت. آن سال‌ها مثل امسال رمضان در تابستان واقع شده بود و روزهای بلند امكان روزه‌داری را از بيماران سلب می‌كرد.

 

نماز مغرب را خيلی از اوقات به امام اقتدا می‌كردم. امام نماز جماعت نمی‌خواندند و تنها وقتی كسی از اعضای خانواده خدمتشان می‌رسيد، جماعت خانوادگی برپا می‌شد.

 

صبح‌ها هم – اگر شب از زمره ليالی مقمره (شب‌های مهتابی) بود – يك‌ربع تا ٢٠ دقيقه‌ای با تأخير نماز می‌خواندند؛ فتوايی كه بعد از ايشان، به سبب اجتهادات ديگر مراجع وقت، متروك شد، در حالي‌كه به نظرم كاملا صحيح است. رحمت‌الله عليهما.»

 

منبع : عصرایران

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری