الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

10 ترفند ورزشی برای بهتر دویدن

10 ترفند ورزشی برای بهتر دویدن

برای اینکه بتوانید بهتر و سریع تر بدوید باید اصول و ترفندهای ورزشی دویدن را بلد باشید. دونده هایی که متراژ زیادی را می دوند از اصولی پیروی می کنند که شاید شما به عمرتان چنین تکنیک هایی را ندیده باشید. در ادامه 10 ترفند ورزشی برای بهتر دویدن را به شما آموزش می دهیم.

 

1. به صورت گروهی بدوید
دویدن حتی به صورت انفرادی هم لذتبخش است اما اگر فرد اجتماعی هستید و دوستانی دارید که به شما انگیزه می دهند، بهتر است که با هم به دویدن بپردازید.

 

2. برای دویدن از سطوح شیب دار استفاده نکنید
هیچ وقت در سراشیب تپه ها ندوید. نیروی بسیار شدید که با دویدن در سراشیب به زانو ها وارد می شود، برای زانوها مضر است.

 

3. هنگام دویدن لباس های خیلی گرم یا زیاد نپوشید
همیشه طوری لباس بپوشید که انگار دمای محیط چند درجه گرم تر از میزان واقعی آن است. چون وقتی که شروع به دویدن می کنید،‌ بدن به طور خود به خود گرم می شود و اگر لباس زیادی پوشیده باشید،‌ احساس گرمای طاقت فرسایی خواهید کرد.

 

4. انعطاف پذیری خودتون را افزایش بدهید
از تجهیزات ورزشی مناسب برای افزایش انعطاف پذیری بدن استفاده کنید تا در زمان دویدن، توانایی و ظرفیت بیشتری داشته باشید. مثلاً می توانید سه جلسه در هفته از بالش پیلاتس استفاده کنید. استفاده از این وسیله، احتمال جراحت هنگام دویدن را کمتر کرده و اثرات مفیدتری نسبت به حرکات کششی ایستا دارد.

 

5. هر روز بدوید
تداوم، کلید موفقیت در برنامه است. اگر هر روز بدوید، توانایی بدن برای سوزاندن چربی هم بیشتر می شود.

 

6. هنگام دویدن یک هدف مشخص تعیین کنید
مثلاً با خودتان قرار بگذارید که یک ربع بدوید یا مثلاً چهار کیلومتر بدوید. سعی کنید که به هدفی که تعیین کرده اید،‌ برسید.

 

7. هر روز به خودتان فشار نیاورید
برای تقویت بدن،‌ باید به آن فرصت بدهید تا به بازسازی خود بپردازد. پس نباید هر روز با شدت خیلی زیاد ورزش کنید. بعضی از روزهای هفته به ورزش با شدت کمتر بپردازید.

 

8. با دونده های دیگر خودتان را مقایسه نکنید
خودتان را با خودتان مقایسه کنید نه با بقیه دونده ها. مسلماً همیشه فرد یا افرادی وجود دارند که از شما سریع تر می دوند و ورزشکار تر به نظر می رسند. بر روی پیشرفت خودتان تمرکز کنید و افکار منفی و دلسرد کننده را از خودتان دور کنید.

 

9. برای دویدن دلیل داشته باشید
به یاد داشته باشید که شما از فرصت فوق العاده ای در زندگی بهرمند هستید که شاید خیلی از افراد دیگر، این فرصت رو نداشته باشند و به هر دلیلی نتوانند بدوند. این یک دلیل فوق العاده مهم و ارزشمند است. این فرصت را که به طور طبیعی در اختیار شما قرار داده شده است، هدر ندهید.

 

10. لباس مناسب برای دویدن بپوشید
بلوز،‌ شلوار و کفش ورزشی مناسب برای دویدن بپوشید. این کار هم بدن شما را در بهترین فرم و حالت نگه می دارد و هم انگیزه بخش بوده و یک وسیله تشویقی برای دویدن محسوب می شود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری