الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

قبل از ورزش چی بخوریم؟

قبل از ورزش چی بخوریم؟

اگر دوست دارید که همانند فیتنس کارات حرفه ای عضلات زیبا و اندام فوق العاده داشته باشید بهتر است قبل از شروع ورزش از خوراکی هایی استفاده کنید که حاوی بهترین مواد معدنی و ویتامین ها باشند.

 

 آیا همیشه درباره چگونگی تغذیه قبل از ورزش مردد بوده اید؟ ما این سوال مهم را از ورزشکاران حرفه‌ای درباره نحوه تغذیه و میان وعده‌های مناسب قبل از تمرین پرسیده‌ایم تا در حین یک جلسه تمرین دچار کمبود انرژی نشوید.

 

وقتی یک ورزشکار محبوب پیدا می کنید، دوست دارید در مورد او اطلاعاتی به دست آورید. یکی از مهمترین مسائل نحوه تغذیه و مواد غذایی است که آن‌ها در طول روز برای برنامه تمرینی مصرف می کنند. این سوال از چند ورزشکار فیتنس حرفه ای پرسیده شده و جواب آن‌ها می‌تواند راهنما و راهگشای تغذیه شما در وعده غذایی قبل از تمرین باشد.

 

• تخم مرغ آبپز
مصرف تخم مرغ آبپز یا صبحانه سرشار از کربوهیدرات، پروتئین و چربی برای بازسازی منابع گلیگوژن و کاهش سطح کورتیزول کمک می‌کند.

 

• سیب زمینی شیرین
اگر دوست دارید یک وعده غذایی کامل حدوداً دو یا سه ساعت قبل از تمرین مصرف کنید، باید نزدیک ظهر تمرین کنید. برای میان وعده می توانید ۲ عدد تخم مرغ، دو قطعه گوشت و سیب زمینی سفید یا شیرین مصرف کنید. اگر تمرین را کمی بعد از نیمروز تمام کردید و نیاز به مواد مغذی داشتید می توانید مخلوط پودر پروتئین و میوه مصرف کنید.

 

• بادام
مصرف بادام و میوه‌های خشک مانند گیلاس می توانند جایگیزین میان وعده‌های قبل از تمرین شوند. آجیل که حاوی پروتئین و چربی است، نیاز شما به انرژی در طول روز را تأمین می‌کند. میوه‌های خشک شده مثل گیلاس حاوی شکر و مواد خوراکی مورد نیاز برای تأمین انرژی در طول روز هستند.

 

• جو
یک ساعت و نیم قبل از تمرین شدید مصرف نیم فنجان جو که منبع غنی از کربوهیدرات می‌باشد، برای ثبات انرژی مفید است. دانه‌های chia که منبع مواد مغذی مثل اسیدهای چرب ضروری امگا۳ و آنتی اکسیدان‌ها هستند به اضافه گردو و بادام برای تأمین پروتئین و چربی‌های ضروری همراه با جو استفاده می شوند.

 

• پنیر محلی
پنیر محلی کم چرب و جوانه عدس گزینه مناسبی برای تغذیه قبل از ورزش است. جوانه عدس بسیار خوشمزه است و نسبت خوبی از فیبر به پروتئین به کربوهیدرات دارد.

 

• املت با سفیده تخم مرغ
آنچه در صبحانه می‌خورید بدن شما را برای فعالیت‌های طول روز آماده می کند. مصرف سفیده تخم مرغ همزده با گوشت بوقلمون، سبزیجات و همراه با پودر پروتئین صبحانه‌ایی مقوی برای تمام فعالیت های روزانه شما است.

 

• سالاد سالمون
یک میان وعده خوب قبل تمرین مصرف دو یا سه اونس پروتئین همراه با سالاد است. این پروتئین را می توانید از سالمون یا گوشت مرغ بدست آورید.

 

• شکلات‌های حاوی پروتئین
قالب‌های شکلاتی پروتئینی یک منبع غنی از کربوهیدرات و پروتئین هستند که می‌توانند قبل، حین و بعد از تمرین برای تأمین انرژی مصرف شوند.

 

• ماست
مصرف ماست همراه با اسنک و میان وعده‌ها قبل از تمرین منبع مناسب کلسیم است.

 

• موز
قبل از تمرین مصرف یک موز، یک فنجان کوچک آجیل و آب پیشنهاد می شود. موز منبع سرشار از کربوهیدرات است که برای یک جلسه تمرینی با شدت بالا بسیار مناسب است. آجیل مخلوط منبع عالی از پروتئین است و آب برای تمرین یک الزام است.

 

• آووکادو
تغییر برنامه روتین صبحانه از آب میوه‌ها به نصف میوه آووکادو و نصف لیمو ترش همراه با نمک دریایی می تواند تجربه ای خوب برای همه باشد. مصرف شکر زیاد از طریق میوه جات در صبح باعث تمایل بیشتر به مواد شیرین در طول روز می شود. بنابراین می توانید ترکیب متعادل چربی و پروتئین را در صبح مصرف کنید تا در طول روز تمایل کمتری به مصرف شکر کمتر داشته باشید.

ball

ball

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری