الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

لاغری و تناسب اندام با فلفل قرمز

مجموعه : زیبایی اندام
لاغری و تناسب اندام با فلفل قرمز

فلفل قرمز یکی از خوراکی های مفید و مقوی برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام است. افرادی که روزانه مقداری فلفل قرمز مصرف می کنند هیچ گاه دچار مشکلات چاقی و اضافه وزن نمی شوند.

 

کپسایسین

فلفل قرمز دارای ماده ای به نام کپسایسین (capsaicin) است که معمولاً در مکمل های غذایی به کار می رود. پژوهشی که در سال 2009 انجام شد نشان می دهد کپسایسین می تواند سرعت چربی سوزی در بدن را افزایش داده و به این ترتیب به کاهش وزن کمک کند.

 

فیبر

فلفل قرمز سرشار از فیبر است. یک پیمانه فلفل قرمز خرد شده دارای 3 گرم فیبر سات. فیبر نفش مهمی در هضم غذا دارد. همچنین فیبر سبب افزایش حجم غذا و ایجاد حس سیری می شود که این امر نیز برای لاغری مهم است.

 

ویتامین C

فلفل قرمز دارای مقدار زیادی ویتامین C است. هر پیمانه فلفل قرمز خرد شده می تواند 472 درصد از ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین کند! ویتامین C کاربردهای مختلفی برای بدن دارد، اما این ویتامین نقشی مهم در لاغری نیز دارد. پژوهشی که در سال 2008 انجام شد نشان داد که مکمل های ویتامین C می تواند به لاغری و نیز کاهش چربی بدن کمک کند.

 

کالری فلفل قرمز

کالری موجود در فلفل قرمز کم است و به این ترتیب ماده غذایی خوبی برای کاهش وزن محسوب می شود. یک پیمانه فلفل قرمز ریز شده دارای 39 کالری است که تنها دو درصد از 2000 کالری استاندارد مصرفی روزانه ما است.

 

چربی

فلفل قرمز هیچ گونه چربی ندارد. این مساله از آن روی مهم است که چربی، بیشترین مقدار کالری نسبت به حجم را در میان مواد غذایی مختلف داراست. هر گرم چربی حدود 9 کالری انرژی دارد. خوب است بدانیم هر گرم کربوهیدرات یا پروتئین تنها 4 کالری انرژی دارد.

 

کربوهیدرات

کربوهیدرات موجود در فلفل قرمز کم است و به این ترتیب مصرف آن به کاهش وزن کمک می کند. هر پیمانه فلفل قرمز خرد شده دارای 9 گرم کربوهیدرات است. با اینکه کربوهیدرات انرژِ لازم برای فعالیت های مختلف بدنی را فراهم می سازد، اما کاهش مصرف آن می تواند به لاغری کمک کند. پژوهش های انجام یافته در زمینه لاغری نشان می دهد که رژیم های کم کربوهیدراته سبب کاهش وزن سریع تر می شوند.

 

 

منبع: سالم تن

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری