سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ورزش های مناسب برای بیماران ام اس

مجموعه : ورزش درمانی
ورزش های مناسب برای بیماران ام اس

 30 زن که مبتلا به ام اس بودند مورد بررسی قرار گرفتند. به این افراد کمک شد تا برنامه ورزشی که برای آنها طراحی شده است را انجام دهند. این برنامه شامل ورزش‌های هوازی و قدرتی می‌شود. هر سه هفته‌ یک بار از این افراد درباره عادت‌های آنها سوالاتی پرسیده شد. طبق نتایج این مطالعات این برنامه ورزشی برای بیماران ام اس بسیار مفید است.

 

محققان برنامه ورزش برای بیماران ام اس طراحی کرده‌اند که به افزایش کیفیت زندگی آنها کمک می‌کند. خستگی، درد و سایر مشکلات بیماران ام اس باعث می‌شود که آنها ورزش را کنار بگذارند. با این حال برنامه‌های جدید ورزشی که برای این افراد طراحی شده به آنها کمک می‌کند تا فعال باشند. محققان برنامه ورزشی 24 هفته‌ای برای این افراد طراحی کردند. این برنامه برای افرادی است که تا به حال فعالیت نداشته‌اند. ابتدا این برنامه با فعالیت آرام شروع می‌شود و کم‌کم به جلسات ورزش طولانی‌ تر و شدیدتر می‌ رسد.

 

ام اس به دلیل یک واکنش غیر طبیعی در سیستم‌ ایمنی ایجاد می‌شود. این مشکل سیستم‌ عصبی را مختل می‌کند. حدودا 2.3 میلیون نفر در دنیا از ام اس رنج می‌برند. این بیماری با درد، خستگی و علائم درگیر همراه است. فعالیت فیزیکی می‌تواند مشکلات این افراد را تا حدودی کاهش دهد و اختلالات شناختی را کمتر کند. محققان تلاش کرده‌اند تا برنامه ورزشی خانگی برای این افراد طراحی کنند تا توانایی‌های آنها را بیشتر کنند. برنامه ورزشی طراحی شده به افزایش انگیزه برای ورزش در بیماران ام اس کمک می‌کند .

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه ترشی زردآلو و هلو خانگی آموزش تهیه و طبخ کباب سبزیجات رژیمی خواص دانه هندوانه برای بدن طرز تهیه چیز کیک ساده با آسان ترین روش آموزش درست کردن کیک گرم شکلاتی روش درست کردن شربت ریواس طرز تهیه و طعم قهوه در کشورهای مختلف جهان خواص هندوانه و خربزه برای بدن بهترین رنگ های مواد غذایی برای تضمین سلامت بدن آموزش تهیه ته چین کباب کوبیده با مواد مورد نیاز کلکسیون عکس شیک ترین تزیینات شیرینی و کیک طرز تهیه انواع دسرهای رژیمی