الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

حرکات ورزشی برای گردن و بدن مخصوص کاربران کامپیوتر

مجموعه : ورزش درمانی
حرکات ورزشی برای گردن و بدن مخصوص کاربران کامپیوتر

کاربران رایانه و کامپیوتر باید بیشتر مراقب سلامت بدن و گردن خود باشند. این افراد به دلیل اینکه تایم بالایی را در پشت کامپیوتر می نشینند باید حرکات ورزشی را که در ادامه گفته شده است انجام دهند.

 

در صورتي كه انجام هر كدام از حركات باعث ايجاد درد قابل توجه گردن يا شانه و انتشار آن به دست يا سينه شما شده با پزشك خود مشاوره نمائيد. این حرکات به گونه ای هستند که به راحتی  در محل کار شما نیز قابل انجام هستند، برای بدست آوردن نتیجه ی بهتر سعی کنید روزی چند بار آن ها را انجام دهید.

 

الف – حركات كششي
در حالي كه رو به جلو نگاه مي كنيد ابتدا به آرامي سر خود را به سمت جلو خم كنيد.به طوري كه چانه شما به سينه تان نزديك شود و چشم­هايتان به زمين نگاه كند. سپس به آرامي سر را به سمت عقب برده و سقف را نگاه كنيد.

 

در حالي كه سر در وضعيت معمولي قرار دارد ابتدا سر وگردن را به سمت راست حركت دهيد، به گونه اي كه بدون حركت شانه گوش راست به شانه همين طرف نزديك شود، سپس به آرامي سر را به وضعيت اول برگردانده همين حركت را به سمت مقابل تكرار كنيد.

 

در حالي كه سر در وضعيت معمولي قرار دارد به آرامي سر خود را حول محور عمود بر سطح افق بچرخانيد. به طوري كه ابتدا سمت راست و سپس سمت چپ خود را ببينيد.

 

حرکات ورزشی برای گردن و بدن مخصوص کاربران کامپیوتر

برای انجام حرکات شانه،  ابتدا دست ها را به سمت جلو بکشید و سپس به آرامی دست ها را به سمت بالای سر ببرید و پس از ده ثانیه به حالت اول بر گردانید. همین حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. سپس دست ها را به دو طرف بدن کشیده و باز هم سعی کنید به آرامی آنها را به سمت بالای سر ببرید ( ده مرتبه )، در حرکت بعدی دست­هایتان راکاملا به سمت جلو بکشید ( مثل حرکت اول شانه ) سپس به آرامی آن­ ها را حول محور شانه به چرخانید( عقب و  جلو، هر کدام ده بار ).

 

حرکات ورزشی برای گردن و بدن مخصوص کاربران کامپیوتر

 

درآخر حركات، زير را حتما انجام دهيد.
ب – نرمش های قدرتی
در این چند تمرين سعي مي شود با ايجاد مقاومت در مقابل نيروي وارده با دست، قدرت عضلات گردن را افزايش دهيم مدت اين تمرين حدود 20 ثانيه براي هر حرکت خواهد بود. توجه داشته باشيد که ميزان نيروي وارده با دست به گردن و به عکس بايد در حد متوسط باشد.

 

در حقيقت بايد با فشار دست از حرکت گردن جلوگيري کنيم در تمرين آخر، انگشتان دو دست را دريكديگر قفل كرده، پشت سر خود قرار دهيد حالا سعي كنيد آرنج­ هاي خود را به عقب برده و به ديوار پشت سر نزديك كنيد.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری