سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

گوگل روش جدیدی را برای ورود به برنامه های مختلف جایگزین پسورد کرد

گوگل روش جدیدی را برای ورود به برنامه های مختلف جایگزین پسورد کرد

گوگل روش جدیدی را برای ورود به برنامه های مختلف جایگزین پسورد کرد

گوگل یکی از معتبرترین شرکت های هوشمند در دنیا است که به تازگی روش جدیدی را برای ورود به برنامه های مختلف و هر چیزی که پسورد می خواهد بداع کرده است که با آغاز به کار این سیستم جدید در دنیا کاربران دیگر نیازی به وارد کردن پسورد و کلمه عبور ندارند و با الگوریتم های جدید فرد می تواند وارد صفحات شخصی خود شود.

 

Project Abacus یا طرح چرتکه تازه ترین برنامه گوگل در این زمینه است که طی هفته های آینده به طور آزمایشی اجرا می شود تا تعدادی از موسسات مالی بتوانند به طور آزمایشی خدمات خود را بدون نیاز به کلمات عبور ارائه دهند.بر اساس برنامه ریزی گوگل این طرح تا قبل از پایان سال 2016 تکمیل می شود تا کاربران دیگر برای بازکردن برنامه‌های مختلف نیازمند وارد کردن کلمات عبور یا استفاده از اثرانگشت و سیستم های دومرحله ای تایید هویت نباشند.

 

در این سیستم هر کاربر برای ورود به محیط یک برنامه باید مجموعه امتیازاتی را کسب کند که برگرفته از الگوهای کاربری و ویژگی های شخصی وی است. در صورت کسب امتیاز لازم برنامه به وی اعتماد کرده و مجوز ورود او را صادر می کند.

 

این مجموعه امتیازات از طریق الگوهای تایپ کاربران، موقیعت مکانی وی، الگوهای صوت و سرعت عمل کاربر، ویژگی های چهره او و غیره به دست می آیند.

 

گوگل اولین بار سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان خود از این فناوری رونمایی کرد و طی این مدت 33 دانشگاه در 28 ایالت آمریکا به طور آزمایشی از آن استفاده کرده اند. حال به نظر می رسد زمان مناسب برای آزمایش طرح چرتکه در کل جهان فرارسیده است.

 

باید توجه داشت که برای استفاده از برنامه های مختلف کسب امتیازات اعتمادساز مختلفی ضروری است و این امر بستگی به اهمیت و حساسیت برنامه مورد استفاده دارد. به عنوان مثال امتیاز مکتسبه برای استفاده از یک برنامه بانکداری باید بالاتر از امتیاز مورد نیاز برای اجرای یک بازی ویدئویی باشد. عملی شدن این طرح واکنشی مناسب به هکرهایی خواهد بود که با یافتن کلمات عبور کاربران داده های حساس را به سرقت می برند.

 

منبع: میزان

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه سالاد جوجه غذایی مفید برای یبوست آموزش درست کردن انار پلو ویژه شب چله آموزش درست کردن فیله سالمون فواید ماست برای سلامتی همبرگر شکم پر، یک بمب خوشمزه! دسر های تابستانی خوشمزه و هایکلاس خواص دارویی زیره برای درمان میگرن طرز درست کردن کوفته کباب آموزش درست کردن کوکو سبزی گیاهی رژیمی آموزش درست کردن پیتزا سیب زمینی با مرغ خواص مفید آدامس برای بدن آموزش درست کردن چلو مرغ به روش آفریقایی