سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

شارژ همزمان چند گوشی موبایل با فناوری جدید وایرلس

مجموعه : موبایل و تبلت
شارژ همزمان چند گوشی موبایل با فناوری جدید وایرلس

شارژ همزمان چند گوشی موبایل با فناوری جدید وایرلس میسر می شود. هر چند می‌توان با استفاده از این تکنولوژی گوشی‌ها را شارژ کرد اما لازم است همزمان با اینکه گوشی در حال شارژ شدن با استفاده از این سیستم شارژر چند جانبه است، با شارژر هم به برق وصل باشد

 

محققان کره جنوبی شارژر چند جانبه‌ای را ساخته‌اند که با کمک آن می‌توان بصورت همزمان و بی سیم چندین گوشی هوشمند را شارژ کرد. محققان موسسه علوم و تکنولوژی پیشرفته کره جنوبی (KAIST) یک سیستم فناوری بی سیم و چند وجهی ساخته‌اند که می‌تواند همزمان چند دستگاه را بدون در نظر گرفتن فاصله، و اینکه گوشی همراه چگونه و در چه حالتی قرار گرفته است را شارژ نماید.

 

محققان می‌گویند که این تکنولو‍ژی برای انسان بی خطر است و می‌تواند در دفاتر کار و کافی نت ها مورد استفاده قرار گیرد و شارژ چندین دستگاه موبایل را امکان پذیر سازد. این سیستم شارژ چند جانبه با اقبال عمومی زیادی مواجه شده است و یکی از دلایل آن هم این است که سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز تکنیک تولید خود را به سمت اینگونه سیستم‌ها چرخانده‌اند.

 

با این حال هرچند پیشرفت این تکنولوژی در فراز و نشیب‌هایی قرار دارد، اما هنوز یک مورد محدودیت وجود دارد که روی کار تاثیر می‌گذارد. و آن این است: هر چند می‌توان با استفاده از این تکنولوژی گوشی‌ها را شارژ کرد اما لازم است همزمان با اینکه گوشی در حال شارژ شدن با استفاده از این سیستم شارژر چند جانبه است، با شارژر هم به برق وصل باشد تا سرعت شارژ با بهره‌وری بالاتری انجام گیرد. این در حالی است که استفاده تنها از این شارژر چند جانبه برای شارژ گوشی به زمان زیادی نیاز دارد.

 

و این بدان معناست که گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها را نمی‌توان به طور قابل توجهی با استفاده از این شارژها، شارژ کرد. با این حال این شارژرها می توانند گوشی‌های هوشمند را با فاصله 5 متری (1.6 فوت) از نقطه کانونی شارژ نمایند.

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

نکاتی برای درست کردن غذاهای خوشمزه با گوشت آموزش درست کردن ژله بستنی فالوده ای آموزش درست کردن حلوای عربی آموزش درست کردن ژله سمنو طرز تهیه بیسکویت خوشمزه پاییزی بدون نیاز به فر طرز تهیه پاستیل خوشمزه و خانگی طرز تهیه سالاد رژیمی سيب درختی خواص تخم بلدرچین کدامند؟ آموزش درست کردن سوپ چربی سوز آموزش تست خمیر نان با انگشت طرز تهیه یخمک میوه ای با میوه های رنگارنگ تابستانی آموزش درست کردن نان پنیری