سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

تشخیص بیماری ایدز در افراد با اپلیکیشن جدید موبایل

مجموعه : موبایل و تبلت
تشخیص بیماری ایدز در افراد با اپلیکیشن جدید موبایل

پزشکان و محققان حاذق توانستند با طراحی اپلیکیشن جدیدی که بر روی موبایل های مختلف قابل نصب است بیماری ایدز را در افراد مختلف تشخیص دهند. می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک ابتلای احتمالی افراد به این نوع بیماری ها حتی اگر در مناطق دوردست زندگی می کنند به راحتی و به سرعت صورت گیرد. 

 

با همکاری دانشمند ایرانی دانشگاه هاروارد امکان تشخیص دقیق بیماری ها با استفاده از تلفن همراه هوشمند فراهم شد. دکتر هادی شفیعی دانشمند ایرانی مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد در رأس تحقیقات جالب توجه و تأثیرگذاری قرار دارد که نتیجه آن چیزی نیست جز افزودن قابلیت های تازه و مثمرثمر به تلفن های همراه هوشمند.

 

وی و همکارانش اپلیکیشن جدیدی برای تلفن های همراه هوشمند ابداع کرده اند که به طرز چشمگیری وجود انواع باکتری در خون و بیماری های ناشی از آن را تشخیص می دهد.

 

تشخیص HIV و E-coli از جمله اهدافی است که در توسعه این فناوری مد نظر قرار داشته است. بدین ترتیب می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک ابتلای احتمالی افراد به این نوع بیماری ها حتی اگر در مناطق دوردست زندگی می کنند به راحتی و به سرعت صورت گیرد. این ابتکارعمل جدید درحقیقت پلت فورم حسگر زیستی منحصربفردی است که تنها به یک قطره خون از سر انگشت فرد نیاز دارد.

 

این پلت فورم قابلیت تشخیص دقیق پاتوژن ها و حتی پلاسمای خون را دارد و از آن جالب تر آنکه از طریق تلفن همراه و سیستم های ارتباطی آن می توان نتایج به دست آمده را به هر گوشه ای از جهان ارسال کرد. دکتر شفیعی و همکارانش امیدوارند که بتوان به زودی از این فناوری جدید در سطحی گسترده برای ارتقاء سطح سلامت در سراسر جهان استفاده کرد.

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

ساندویچ گوشت و کاهو غذایی خوشمزه و سریع شکلات تلخ و فواید بی نظیر آن پیشگیری و مبارزه با سرطان تخمدان با مصرف کافئین زعفران چه فوایدی برای بدن انسان دارد؟ آموزش درست کردن همبرگر مغزدار ساندویچ خوشمزه طرز تهیه سوپ یونانی خوشمزه و انرژی زا خواص سیرابی برای بدن انسان روش درست کردن بستنی طالبی آموزش درست کردن سان شاین کلاسیک آموزش ساده درست کردن کلوچه فندقی طرز تهیه سالاد خوشمزه با سبزیجات کبابی انواع پاستا (ماکارونی) ایتالیایی ها + تصاویر