سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

گوگل ربات جراح طراحی و اختراع کرد

مجموعه : اختراعات
گوگل ربات جراح طراحی و اختراع کرد

گوگل ربات جراح طراحی کرد. برای اینکه کیفیت عمل های جراحی بالا برود گوگل ربات های جراح را طراحی کرده است. شرکت گوگل در این طرح تعاملی بیشتر بر جنبه‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری و شرکت جانسون بر جنبه‌های حرکتی و مکانیسم‌های کنترل روبات فعالیت خواهند داشت. 

 

شرکت گوگل در طرحی پیشتازانه روبات‌هایی جراح را در آینده نزدیک برای بالا بردن بازده اعمال جراحی روانه بیمارستان‌ها خواهد کرد. شرکت گوگل در همکاری با شرکت Johnson در نظر دارد روبات‌های جراح را روانه بیمارستان‌ها در سراسر جهان کند.

 

گفتنی است، این روبات‌ها می‌توانند در کنار جراحان انسان در اتاق‌های عمل به جراحی بپردازند. بررسی‌ها نشان می‌دهند، هدف اصلی گوگل از این کار بهبود مراقبت‌های بهداشتی در اتاق عمل و نیز کاهش اعمال جراحی تهاجمی و نیز افزایش قدرت جراحی پزشکان است.

 
تا به حال از روبات‌های جراح به مدت 15 سال است که در اعمال جراحی مانند قلب و چشم استفاده می‌شود.  شرکت گوگل در این طرح تعاملی بیشتر بر جنبه‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری و شرکت جانسون بر جنبه‌های حرکتی و مکانیسم‌های کنترل روبات فعالیت خواهند داشت.

 
علاوه بر ساخت روبات شرکت گوگل در حال فعالیت بر روی ساخت نانو ذرات دارویی برای مقابله با بیماری‌هایی مانند سرطان و انواع سکته‌ها به روش‌های غیر تهاجمی و با قدرت درمانی بسیار بالا نیز است.
 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن مربای پوست پرتقال در خانه خواص میوه های خشک برای بدن انسان آناناس معجزه ای برای کاهش وزن و لاغری سریع آموزش بامیه خانگی با روشی جدید و ساده طرز درست کردن چیز کیک شکلاتی بدون پخت کم کردن وزن با آبمیوه در فصل تابستان آموزش طبخ کوکوی اسفناج برای افراد دیابتی آموزش مربای زردآلو آموزش غذایی ساده و راحت (خورشت کلم و سوسیس ایتالیایی) میوه هایی که باید با پوست بخورید آموزش درست کردن بلو چیز کیک آموزش درست کردن اسموتی آناناس نوشیدنی رژیمی