الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

اجاق گاز مایکرو‌ویوی با سرعت پخت 20 برابر حالت عادی

مجموعه : اختراعات
اجاق گاز مایکرو‌ویوی با سرعت پخت 20 برابر حالت عادی

مخترعان وسیله ای را احتراع کرده اند که قادر است غذاهای مختلف را در مدت زمان کمتر از 5 دقیقه بپزد. این وسیله اجاق گاز مایکروویوی نام گرفته است و برای خانم های شاغل بسیار مفید است. هزینه برق این دستگاه بسیار کم است و کارشناسان هدف از ساخت آن را کاهش مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی مانند فست‌ فودها‌ توسط خانواده‌ها اعلام کرده‌اند

 

کارشناسان از ترکیب دو وسیله آشپزی مایکرو‌ویو‌ و اجاق گاز یک وسیله جدید برای طبخ مواد غذایی با سرعت 20 برابر حالت عادی استفاده از هر دو دستگاه به تنهایی ابداع کرده‌اند. گفتنی است، این دستگاه می‌تواند به عنوان مثال در عرض 5 دقیقه یک خوراک سبزیجات را بپزد در حالی که در حالت عادی این غذا در حدود یک ساعت طول می‌کشد تا بپزد.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این اجاق گاز مایکرو‌ویوی می‌تواند در طبخ انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. غذا در داخل محفظه مخصوص قرار گرفته و در دمای بالای 100 درجه سانتی‌گراد پخته خواهد شد. این اجاق منحصر به فرد را در حقیقت می‌توان یک روبات‌ آشپز نامید که در مدت زمان کوتاهی می‌تواند انواع غذاها را طبخ کند.

 

از جمله نکات منحصر به فرد در این دستگاه عدم تابش اشعه‌های مضر به مواد غذایی، عدم تغییر در DAN سلولی خوراکی‌ها و همینطور جلوگیری از تبخیر آب و ویتامین‌های خوراکی‌ها می باشد. هزینه برق این دستگاه بسیار کم است و کارشناسان هدف از ساخت آن را کاهش مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی مانند فست‌ فودها‌ توسط خانواده‌ها اعلام کرده‌اند.

 

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری