سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

اجاق گاز مایکرو‌ویوی با سرعت پخت 20 برابر حالت عادی

مجموعه : اختراعات
اجاق گاز مایکرو‌ویوی با سرعت پخت 20 برابر حالت عادی

مخترعان وسیله ای را احتراع کرده اند که قادر است غذاهای مختلف را در مدت زمان کمتر از 5 دقیقه بپزد. این وسیله اجاق گاز مایکروویوی نام گرفته است و برای خانم های شاغل بسیار مفید است. هزینه برق این دستگاه بسیار کم است و کارشناسان هدف از ساخت آن را کاهش مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی مانند فست‌ فودها‌ توسط خانواده‌ها اعلام کرده‌اند

 

کارشناسان از ترکیب دو وسیله آشپزی مایکرو‌ویو‌ و اجاق گاز یک وسیله جدید برای طبخ مواد غذایی با سرعت 20 برابر حالت عادی استفاده از هر دو دستگاه به تنهایی ابداع کرده‌اند. گفتنی است، این دستگاه می‌تواند به عنوان مثال در عرض 5 دقیقه یک خوراک سبزیجات را بپزد در حالی که در حالت عادی این غذا در حدود یک ساعت طول می‌کشد تا بپزد.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این اجاق گاز مایکرو‌ویوی می‌تواند در طبخ انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. غذا در داخل محفظه مخصوص قرار گرفته و در دمای بالای 100 درجه سانتی‌گراد پخته خواهد شد. این اجاق منحصر به فرد را در حقیقت می‌توان یک روبات‌ آشپز نامید که در مدت زمان کوتاهی می‌تواند انواع غذاها را طبخ کند.

 

از جمله نکات منحصر به فرد در این دستگاه عدم تابش اشعه‌های مضر به مواد غذایی، عدم تغییر در DAN سلولی خوراکی‌ها و همینطور جلوگیری از تبخیر آب و ویتامین‌های خوراکی‌ها می باشد. هزینه برق این دستگاه بسیار کم است و کارشناسان هدف از ساخت آن را کاهش مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی مانند فست‌ فودها‌ توسط خانواده‌ها اعلام کرده‌اند.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز درست کردن فراستینگ در 10 دقیقه تخم بلدرچین سرشاز از مواد مغذی طرز تهیه خمیر فوندانت کشدار فواید و مضرات بادام و پسته برای بدن آموزش بستنی نارگیلی و انبه بسیار خوشمزه آموزش درست کردن سالاد انار با اسفناج آموزش درست کردن ماست موسیر خانگی آموزش درست کردن شربتی رژیمی برای ماه رمضان آموزش درست کردن پنیر خانگی طرز تهیه کیک انار مخصوص شب چله انواع پاستا (ماکارونی) ایتالیایی ها + تصاویر آموزش پخت اسنک گوجه فرنگی خوشمزه!