سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

قلم هوشمند ARC برای کمک به نوشتن بیماران مبتلا به پارکینسون

مجموعه : اختراعات
قلم هوشمند ARC برای کمک به نوشتن بیماران مبتلا به پارکینسون

قلم هوشمند ARC برای کمک به نوشتن بیماران مبتلا به پارکینسون ساخته شد. بیماران پارکینسونی با بیماری به نام «میکروگرافیا» روبرو هستند که مشکلات متعددی را در هنگام نوشتن برای این بیماران فراهم می کند. 

 

بیماران مبتلا به پارکینسون با مشکلات بسیاری مواجه هستند که از میان آنها می توان به عدم کنترل در هنگام نوشتن به دلیل لرزش بیش از حد دست را نام برد، اما قلم هوشمند ARC به کمک این افراد می آید.

 

بیماران پارکینسونی با بیماری به نام «میکروگرافیا» روبرو هستند که مشکلات متعددی را در هنگام نوشتن برای این بیماران فراهم می کند. در این بیماری به دلیل لرزش شدید دست بیماران خطوط نوشته شده کوچک یا غیر قابل خواندن و همینطور با لرزش شدید همراه هستند.

 

اکنون گروهی از محققان کالج هنری سلطنتی بریتانیا و کالج سلطنتی لندن موفق به طراحی قلم هوشمندی شده اند که می تواند به کمک بیماران مبتلا به عارضه میکروگرافیا بشتابد.

 

این قلم هوشمند ARC نام داشته و به کاربران اجازه می دهد تا بدون لرزش به نوشتن بپردازند. اما چگونگی فعالیت این قلم هوشمند را می توان در ساختار لرزه ای شکل آن دانست که شرایطی را فراهم می کند تا لرزش دست کاربران گرفته شده و بتوانند بدون لرزش به نوشتن ادامه دهند.

 

 

منبع: مهر

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

مدل های جدید و زیبای کیک تولد روش تهیه و طبخ قورمه سبزی گیاهی 10 غذای برتر استان کرمان روش درست کردن پنیر پیتزا بازاری در خانه طرز تهیه انواع نوشیدنی های مناسب برای وعده افطار طرز تهیه خوراک ماهیچه غذای آبرومند و خوشمزه برای مهمان کاکتوس و خواص آن برای بدن فرد خواص و فواید بی نظیر آلو زرد طرز تهیه دسر گلابی کاراملی با بستنی خواص سالاد برای بدن آموزش درست کردن باقلوای بادام طرز تهیه سالاد انار ویژه شب چله