الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

این قاشق طعم غذا را به دلخواه شما تغییر می دهد

مجموعه : اختراعات
این قاشق طعم غذا را به دلخواه شما تغییر می دهد

یک قاشق الکترونیکی ساخته شده است که فردی که با آن غذا می خورد می تواند طعم غذا را به دلخواه خودش عوض کند. ابداع چنین قاشقی که در واقع نوعی فریب ذائقه است مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

 

دانشگاه نیویورک در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی یک قاشق الکترونیکی اختراع کرده‌اند که می‌تواند طعم خوردنی‌ها را تغییر دهد. به گزارش سماتک به نقل از العالم این قاشق دارای حسگرهای الکترونیکی است که می تواند بر سلول های تشخیص طعم اثر بگذارد فقط کافی است که فرد، قاشق را بر روی طعم مورد نظر خود تنظیم کند تا غذایش به خواست او تلخ، شیرین، شور یا ترش شود(!)

 

دانشمندان 30 داوطلب را برای آزمایش اختراع خود انتخاب کردند تا آب را با این قاشق بنوشند؛ داوطلبان نتیجه آزمایش را بین 40 تا 83 درصد مطابق همان مزه انتخاب شده اعلام کرده اند. تعدادی از مشارکت کنندگان نیز گفتند که طعم حسگرهای فلزی روی قاشق مانع احساس طعم پیشنهادی شده، اما دانشمندان قول داده اند که این مشکل را در آینده حل کنند.

 

کارشناسان تاکید می کنند که این قاشق های الکترونیکی می تواند به بیماران قلبی و دیابتی کمک کند. در همین حال بسیاری از کاربران، به ابداع چنین قاشقی که در واقع نوعی فریب ذائقه است، اعتراض کرده و آن را مشکلی جدید در کنار مشکلات قبلی غذاهای صنعتی و موجب پیدایش بیماری های احتمالی دانسته اند.

 

 

منبع: samatak.com

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری