سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

تاکسی هایی که مقصد مسافر را حدس می زنند

مجموعه : اختراعات
تاکسی هایی که مقصد مسافر را حدس می زنند

در این تاکسی‌ها از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده شده و تاکسی می‌تواند با درصد بالایی مسیر مقصد درخواستی کاربر را شناسایی کند. این تاکسی‌ها دارای گیرنده‌هایی هستند که به بلوتوث گوشی یا تبلت کاربر متصل می‌شود و از آن طریق مسیر مورد نظر کابر را شناسایی می‌کند. 

 

تاکسی‌های آینده می‌توانند با فناوری‌هایی هوشمند حتی مسیر حرکت مسافران خود را از قبل حدس بزنند. کارشناسان از ساخت نسل جدیدی از تاکسی‌ها در آینده نزدیک خبر می‌دهند که حتی بدون پرسیدن آدرس مقصد از مسافر می‌توانند او را به مقصد برساند و همینطور برای او در طول راه رادیو پخش می‌کند.

تاکسی هایی که مقصد مسافر را حدس می زنند

گفتنی است، اساس فناوری به کار رفته در این تاکسی‌ها استفاده از وسایل ارتباطی شخص کاربر مانند شبکه‌های اجتماعی، تقویم و دیگر اطلاعات شخصی فرد مسافر است و با استفاده از این اطلاعات تاکسی مسیر درخواستی مسافر را پیش بینی می‌کند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه خورش قیمه بادمجان غذای اصیل ایرانی طرز تهیه کوکوی کنگر + خواص کنگر غذایی خوشمزه مخصوص برای بیماران دیابتی (قلیه مرغ) روش تهیه و طرز درست کردن استیک ماهی تن مزه دار شده آموزش درست کردن بلو ولوت كاپ كیك جدیدترین ترفند برای درست کردن پیتزا مخلوط طرز تهیه شیرینی آردی ریز با دو رنگ زرد و سفید آموزش درست کردن فرنی انبه طرز تهیه ساندویچ گوشت لقمه ای با خمیر اضافه طرز تهیه گوشت و لوبیا غذای لذیذ و مخصوص اصفهانی ها طرز تهیه و دستور پخت پیتزا قیفی در منزل طرز تهیه کیک با گوشت بوقلمون تنوری