الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

این ربات عاطفی همدم سالمندان می شود + تصاویر

مجموعه : اختراعات
این ربات عاطفی همدم سالمندان می شود + تصاویر

دانشمندان رباتی عاطفی را اختراع کرده اند که لحظات تنهایی سالمندان را پر می کند و از لحاظ روحی و عاطفی سالمندان را ساپورت می کند. یک ربات اجتماعی می‌تواند به طور بالقوه مانع از تنهایی شود و فعالیت‌های محرکی را موجب شود، در حالی که به استقلال و خودمختاری فرد احترام می‌گذارد.

 

این ربات از پلت‌فرم پیشرفته‌ای به نام Care-O-bot 3 بهره می‌برد و در محیط خانه هوشمند عمل می‌کند؛ این ربات به عنوان بخشی از پروژه حدود پنج میلیون یورویی موسوم به «دوستان رباتیک قابل‌پذیرش برای سال‌های سالمندی» (ACCOMPANY) ارائه شده است.

این ربات عاطفی همدم سالمندان می شود + تصاویر

محققان دانشگاه هارتفوردشایر انگلستان به رهبری دکتر «فرشید امیرعبداللهیان»، نمونه اولیه‌ رباتی اجتماعی را ساخته‌اند که از زندگی مستقل سالمندان پشتیبانی کرده و می‌تواند با خویشاوندان یا مددکاران آن‌ها همکاری داشته باشد.

 

دکتر «فرشید امیرعبداللهیان» استاد ارشد حوزه «سیستم‌های سازگار» در دانشگاه هارتفوردشایر، در این مطالعه، رهبری تیمی متشکل از 9 موسسه از پنج کشور اروپایی را بر عهده داشت.

این ربات عاطفی همدم سالمندان می شود + تصاویر

تیم حاضر در این پروژه، طی سه سال گذشته موفق به انجام مطالعات وسیعی در «خانه ربات» دانشگاه هارتفوردشایر شدند؛ از جمله این موفقیت‌ها می‌توان به شناسایی فعالیت و وضعیت مردم در محیط خانه هوشمند و همچنین تمرکزکردن بر روی توانایی ربات برای به یادآوردن رخدادها اشاره کرد. نتایج این پروژه نشان داد، یک ربات اجتماعی می‌تواند به طور بالقوه مانع از تنهایی شود و فعالیت‌های محرکی را موجب شود، در حالی که به استقلال و خودمختاری فرد احترام می‌گذارد.

 

دکتر «امیرعبداللهیان» تأکید کرد، نتایج این پروژه امکان داشتن یک فناوری دوست را تایید کرد، در حالی که جنبه‌های مهم و مختلفی مانند همدردی، عاطفه، هوش اجتماعی و اخلاقیات را برای داشتن یک زندگی مستقل برجسته می‌کند.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری