الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

عرضه گلدان هوشمندی که به گیاه آب می دهد

مجموعه : اختراعات
عرضه گلدان هوشمندی که به گیاه آب می دهد

گلدان های جدیدی اختراع شده اند که قادر هستند نیاز گیاه به آب و مواد غذایی را در زمان های مختلف شبانه روز بسنجند و در هنگامی که گیاه نیاز به آب داشته باشد به صورت خودکار شروع به آبیاری می کنند. این گلدان هوشمند در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک (CES2015) لاس‌وگاس (9-6 ژانویه) معرفی شده است.

عرضه گلدان هوشمندی که به گیاه آب می دهد

گلدان هوشمند Parrot Pot مجهز به آرایه‌ای از حسگرهای مختلف است که برای اندازه‌گیری سطح رطوبت، دما و میزان کود موجود در خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت تشخیص خشکی و کاهش سطح رطوبت خاک، گلدان از طریق بلوتوث کاربر را مطلع می‌کند.

 

در داخل گلدان، محفظه دو لیتری آب در نظر گرفته شده است که برای آبیاری خودکار گیاه بمدت سه هفته کافی است؛ درصورتیکه سیستم درحالت خودکار تنظیم شده باشد، گلدان با تشخیص نیاز گیاه به آب از طریق نازل‌های مخصوص اقدام به آبیاری گیاه می‌کند.

 

برنامه‌ نرم افزاری مخصوصی طراحی شده است که از طریق آن نوع گیاه در بانک داده‌ها مورد بررسی قرار گرفته و میزان نور، زمان آبیاری و کوددهی به گیاه مشخص می‌شود.

 

تنها مشکل گلدان هوشمند Parrot Pot استفاده از بلوتوث به جای وای‌فای است؛ در غیر اینصورت کاربر می‌توانست از راه دور یا هنگام مسافرت، عملکرد آبیاری را تنها با فشردن یک دکمه انجام دهد، اما بدلیل مصرف بالای باتری شرایط استفاده از وای‌فای وجود نداشته است.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری