سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

سرعت این هواپیما به 5600 کیلومتر در ساعت می رسد

مجموعه : اختراعات
سرعت این هواپیما به 5600 کیلومتر در ساعت می رسد

یک هواپیما قرار است محققان تا سال 2020 بسازند که سرعتش تا 5600 کیلومتر در ساعت برسد. موتور موشک Sabre‌ توسط محققان شرکت هوافضای Reaction Engines انگلیس و با حمایت مالی آژانس فضایی اروپا (ESA)‌ طراحی شده است. این موتور موشک می‌تواند سرعت هواپیما را به پنج برابر سرعت صوت برساند؛ در اینصورت یک هواپیمای مسافربری با ۳۰۰ مسافر از اروپا تا استرالیا را در مدت زمان چهار ساعت طی خواهد کرد.

 

همچنین استفاده از موتور Sabre در نسل آینده هواپیماهای فضایی، علاوه بر کاهش ۹۵ درصدی هزینه‌های پرتاب، می‌تواند برای انتقال ماهواره‌ها به مدار زمین نیز مورد استفاده قرار گیرد. در فناوری خنک‌کننده این سیستم، ورود جریان هوا باعث خنک‌ شدن موتور در مدت زمان ۰.۰۱ ثانیه می‌شود؛ درون موتور، لوله‌های حاوی هلیوم تعبیه می‌شوند که با عبور جریان هوا، گرما را گرفته و تا منفی ۱۵۰ درجه سانتیگراد خنک می‌شوند.

 

محققان قصد دارند با استفاده از این موتور، نمونه اولیه هواپیمای فضایی Skylon‌ با سرعت ۵۶۳۲ کیلومتر در ساعت را طراحی کرده و تا قبل از سال ۲۰۲۰ مورد آزمایش قرار دهند. از همین فناوری بر روی هواپیمای تجاری با قابلیت حمل ۳۰۰ مسافر موسوم به Lapcat A2 استفاده خواهد شد.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه ساندویچ زبان مکزیکی در 2 ساعت فواید و مضرات خوردن پای مرغ طرز تهیه یخمک میوه ای با میوه های رنگارنگ تابستانی آموزش پخت خورش فسنجان با به طرز تهیه زیباترین دورچین غذا با استفاده از نخود فرنگی و سیب زمینی طرز تهیه خورش قیمه بادمجان غذای اصیل ایرانی طرز تهیه دسر طالبی در منزل روش درست کردن مربا انجیر ویژه افطار خوراکی های مفید برای جبران کمبود آهن و کم خونی اسموتی سیب غذای مناسب برای افراد چاق آموزش درست کردن کباب کوبیده قالبی آناناس معجزه ای برای کاهش وزن و لاغری سریع