سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

این مچ بند از سرطان پوست جلوگیری می کند

مجموعه : اختراعات
این مچ بند از سرطان پوست جلوگیری می کند

این مچ بند از سرطان پوست جلوگیری می کند این فناوری در گروه شیمی محض و کاربردی دانشگاه استراتکلاید اسکاتلند ارائه شده و هم‌اکنون شرکت سوئدی فناوری‌های Intellego در حال بازاریابی آن است.

 این مچ‌بند بر اساس میزان نور فرابنفش خورشید از زرد به صورتی تغییر رنگ می‌دهد و به کاربران درباره قرارگرفتن در سایه هشدار می‌دهد. بهای این سامانه 1.7 دلار گزارش شده و دانشمندان اسکاتلندی آن را به عنوان شیوه‌ای ارزان‌تر و کارآمدتر برای کاهش ابتلا به سرطان پوست ارائه داده‌اند.

حساسیت این مچ‌بند به نور فرابنفش به معنای آن است که این سامانه پیش از ظهور این بیماری روی پوست به کاربر هشدار می‌دهد.

نمایشگر Smartsun دارای عاملی اسیدی است که توسط نور خورشید تجزیه می‌شود و این امر منجر به تغییر رنگ سریع مچ‌بند می‌شود. سامانه ابداعی برای انواع مختلف پوست و بنا بر سطوح تحملی که افراد نسبت به نور خورشید دارند، ارائه شده است. به طور مثال، مچ‌بند متعلق به فردی با مو و پوست روشن سریع‌تر از مچ‌بند شخص دارای پوست و موی تیره تغییر رنگ می‌دهد.

این فناوری در گروه شیمی محض و کاربردی دانشگاه استراتکلاید اسکاتلند ارائه شده و هم‌اکنون شرکت سوئدی فناوری‌های Intellego در حال بازاریابی آن است.

کشنده‌ترین شکل سرطان پوست ملانوم بدخیم است که هم‌اکنون نرخ آن پنج برابر بالاتر از 40 سال گذشته است. گفته می‌شود سالانه از هر 100 هزار نفر، 17 تن مبتلا به این سرطان می‌شوند در حالی که در دهه 1970 از همین تعداد فقط سه نفر به آن مبتلا می‌شدند. ملانوم بدخیم مسئول مرگ بیش از 2200 نفر در بریتانیا در سال 2011 بوده است.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه استامبولی با گوشت + نکات خوشمزه شدن استانبولی پلو آموزش درست کردن سوپ نخود فرنگی فواید ماست برای سلامتی مصرف برنج های قهوه ای رنگ مفید است یا مضر؟ آموزش سس بسیار خوشمزه به نام آلفردو روش درست کردن دوبل برگر (همبرگر شکم پر) طرز درست کردن آش عدس با انار غذای زمستانی در شهرکرد طرز تهیه کتلت مرغ با کنجد آموزش درست کردن و طرز تهیه كوكی پیتزایی طرز درست کردن اسموتی موز با کره بادام زمینی طرز تهیه سیب زمینی رژیمی و خوشمزه طرز تهیه پیتزا تک نفره با پنیر و نان ساندویچی